АКТУАЛЬНО

Публікуємо історичне відео 1989 року про повернення церкви Преображення у Львові до УГКЦ

Вівторок, 29 жовтня 2019, 19:12
30 років тому, 29 жовтня 1989 року, громада церкви Преображення Господнього у Львові повернулася до єдності з УГКЦ. Це була перша парафія, яка публічно вийшла з підпорядкування РПЦ. Пропонуємо переглянути фрагменти цієї історичної події з архіву Ярослава Лемика.

На відео можна побачити, як о. Ярослав Чухній під час Літургії, замість імені Московського патріарха, згадує Святішого Отця Івана Павла ІІ, Папу Римського, главу УГКЦ патріарха Мирослава Івана Любачівського і митрополита Львівського Володимира Стернюка.

Відеокамера зафіксувала, як під час Богослужіння до храму заходять вірні греко-католики, що молилися під закритим костелом кармелітів у Львові. Також можна послухати заяву про перехід громади до УГКЦ, яку зачитав о. Ярослав Чухній.

Департамент інформації УГКЦ


ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next