АКТУАЛЬНО

«Прощення – секрет перемоги. Просімо в Бога прощення за всі гріхи нашого народу», – Глава УГКЦ в одинадцятий день війни

Неділя, 06 березня 2022, 13:42
Важко говорити про прощення під час війни, дивлячись у вічі ворогові, який не має жодних моральних рамок і вбиває мирне населення. Але прощення є секретом перемоги. Маємо перемогти диявола, ворога в нашому серці, отриманим прощенням від Господа Бога і дарованим прощенням нашим ближнім.

До цього 6 березня, в одинадцятий день повномасштабної війни Росії проти України, закликав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному воєнному відеозверненні до України і світу.

«Цим коротким словом дозвольте вас поблагословити благословенням святих київських гір. У цей день я хочу, щоб ми всі разом споглянули на многостраждальну українську землю», – сказав Глава УГКЦ.

Предстоятель передав біль Київської архиєпархії, яка 5 березня була глибоко зранена бомбардуванням мирних міст: Овруча, Коростеня на Житомирщині, Білої Церкви - та їх жителів.

«Сьогодні Україна стає полем битви, де в першу чергу ведеться війна проти мирного населення, – зазначає Глава УГКЦ. – Великим болем України є навіть те, що з передмість Києва – Ірпеня, Бучі, Ворзеля – неможливо вивезти мирне населення».

«Ми буквально вчора бачили живі розстріли жінок і дітей, що намагалися вийти з котла оточення. Проте, незважаючи на різні зусилля, так і не були надані зелені, гуманітарні коридори, щоб врятувати цивільне населення Маріуполя з населенням майже 400 тисяч людей, який, фактично, потрапив у тотальне оточення», – сказав Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ закликав пам’ятати в молитві Харків, Чернігів, Суми, які потерпають і надалі від жорстоких бомбардувань саме мирного населення.

«Сьогодні Київська архиєпархія спливає кров’ю. Як єпископ цієї архиєпархії, я не можу не оплакувати своїх дітей», – додав Блаженніший Святослав.

Він розповів, що 5 березня відвідав блокпости довкола Києва і мав змогу подякувати нашим воїнам – дівчатам і хлопцям, які своїми грудьми затуляють мирне населення, професійно і сумлінно виконуючи свій непростий обов’язок захисту Батьківщини.

Глава УГКЦ звернувся до всього світу і різних міжнародних інституцій із закликом зробити все, щоб не страждали найслабші, найбільш невинні люди в Україні. «Допоможіть припинити, зупинити цю гуманітарну катастрофу, яка розвивається на наших очах», – сказав він.

Предстоятель пригадав, що 6 березня велика частина УГКЦ, яка живе за юліанським календарем, входить у час Великого посту.

«Сьогодні в Церкві є Сиропусна неділя, яка є неділею Всепрощення», – сказав він і додав, що прощення є секретом перемоги.

«Молімося за ворогів, які прийшли на нашу землю вбивати, Молімося, щоб Господь Бог зупинив їхню вбивчу руку. Боже, благослови Україну! Боже, рятуй своїх дітей! Боже, прости наші гріхи і даруй Україні перемогу!» – закликав Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next