Про що насправді «пророкував» о. Герман Будзінський
Вівторок, 11 лютого 2014, 15:24 Як раніше повідомлялося, у другій половині січня 2014 року в українському інформаційному просторі почав поширюватися матеріал «Пророцтво греко-католицького священика Германа Будзінського про Майдан і Януковича».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Світові про історію Української Греко-Католицької Церкви – нова книжка англійською мовою
- Блаженніший Святослав освятив горельєфи ісповідникам віри Павлові Василику та Софронові Дмитерку в Івано-Франківську
- 50 років тому в Римі відбулося освячення нового престолу та оновлення храму Святих Сергія і Вакха
З огляду на напружену суспільно-політичну ситуацію в Україні, ця інформація набула розголосу в інтернет-просторі і соціальних мережах, а тому стала предметом численних дискусій та інтерпретацій.
Проте, як повідомила братія Свято-Успенської Унівської лаври, це «пророцтво», яке поширюється у ЗМІ, не належить ієромонаху Герману Будзінському, оскільки не існує жодних листів, інших письмових доказів чи осіб, котрі могли б засвідчити достовірність вищевказаної інформації.
Цими днями в архівах «ТВ Собор» ми віднайшли інтерв’ю о. Германа, яке він дав для творців фільму «Вітаю тебе, український народе». Отець Будзінський розповідає про своє ув’язнення, заслання в Сибір, а також про насильну ліквідацію Української Греко-Католицької Церкви.
«Коли більшовики задумали нашу Церкву знищити, то вони домагалися, щоб митрополит Йосиф (Сліпий) вислав до Москви делегацію, яка би представляла УГКЦ. У цій делегації я був як перекладач, бо ніхто із інших членів цієї делегації (о. Климентій Шептицький, о. Гавриїл Костельник, о. Іван Котів) не знав російської мови. Коли ми вже були у Москві у православного патріарха, нас питали про те, хто ми є. Митрополит Йосиф написав коротко про те, хто ми є. Після прочитаного нам сказали, що «це добре є, і їхня комісія вже у Львові з усім розбереться»», – пригадує багатолітній в’язень радянських таборів, який, як ісповідник віри, втішався великою повагою у середовищі вірних УГКЦ і поза її межами.
Відтак, за словами священика, уже у квітні 1944-го ця комісія приїхала, щоб розгромити УГКЦ. Саме тоді кілька сотень греко-католицьких священиків опинилися за ґратами. За словами о. Германа, о. Гавриїл Костельник проголосив себе лідером, який переводив УГКЦ у православ’я. Тоді ж скликали собор, на якому змушували священиків переходити в православ’я. Тих, хто таке чинив, залишали на їхніх парафіях, яку вже такий отець мав вести як православний священик.
«У в’язниці я був 10 місяців. Спочатку слідчий протягом трьох місяців бив мене палкою і своїми чоботами по голові. А як бачили, що це не дає потрібного результату, то пробували і по-доброму зі мною говорити, пропонуючи викладацьку справу», – розповідає священик.
Потім відбувся суд, після якого о. Герман був «на пересилці» у Львові 10 місяців. Трохи згодом священика заслали до Сибіру на два роки, а потім на Воркуту.
«Після смерті Сталіна у 1953 році вже можна було писати скарги. І от я написав одну до Москви. Після неї мені дозволили повернутися до Львова, де я працював підпільно. А через два роки мене знову заарештували, після чого я знову опинився в Сибіру», – пригадує він.
Отець Будзінський знову писав скарги, які, як з'ясувалося, потім видали у США. Після останньої скарги священика звільнили. Він повернувся в Україну, де працював підпільно. Шістдесятилітнього отця Германа знову хотіли судити, але цей суд не відбувся.
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»