АКТУАЛЬНО

Папа Римський Франциск зустрінеться з чорнобильцями

Неділя, 17 квітня 2016, 15:08
На 20 квітня запланована аудієнція в Папи Римського групи ліквідаторів і переселенців із Чорнобильської зони, які приїдуть з України та Білорусі. Про це повідомила доктор Астрід Сахм, представниця Міжнародного освітнього центру міста Дортмунд (Німеччина) на прес-конференції в Укрінформі "Екологічний та антропологічний вимір Чорнобильської аварії" 15 квітня.

Організатором прес-конференції є Українська Греко-Католицька Церква у партнерстві з Міжнародним освітнім центром Дортмунда.

Метою заходу було обговорення ролі та значення людини (ліквідаторів) під час Чорнобильської аварії та вироблення рекомендацій просвітницької роботи в Україні.

На прес-конференції були озвучені, зокрема, питання щодо проблеми та перспективи вивчення збереження створіння; роль суспільства та Церкви у вирішенні екологічних питань; приклади подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; здійснення просвітницької роботи з метою попередження катастроф такого масштабу в майбутньому.

Участь у заході взяли: д-р Астрід Сахм – Internationales Bildungs und Begegnungswerk, Микола Бондарь – представник 731 батальйону ліквідаторів, протоієрей Ігор Шабан – Українська Греко-Католицька Церква.

Протоієрей Ігор Шабан повідомив, що представники більшості Церков в Україні в цей день мали спільну молитву за жертвами Чорнобильської трагедії. "Ця молитва проходила в храмі Небесної сотні. Ми згадали всіх цих людей і помолилися за їхні душі, бо ми віримо, що Господь знає і пам'ятає всіх наших героїв. Ми очікуємо, що наші громадяни будуть шанувати і пам'ятати людей, які віддали своє життя і здоров'я за нас із вами", – сказав священик.

Він нагадав, що в Києві проходять заходи в межах Європейського тижня пам'яті "За майбутнє після Чорнобиля і Фукусіми". Вчора відбулася конференція, присвячена 30-м роковинам трагедії, "Екологічний та антропологічний вимір Чорнобильської аварії", яку організували Українська Греко-Католицька та Римсько-Католицька Церкви в партнерстві з Міжнародним освітнім центром м. Дортмунд та Інститутом святого Томи Аквінського.

«Наше бажання було обговорити не стільки екологічні наслідки цієї катастрофи, а як живуть люди, які там були, яким обіцяли певні пільги, преференції... Тобто наше завдання було привернути увагу до людини як особистості»

Як повідомила доктор Астрід Сахм, Тиждень "За майбутнє після Чорнобиля і Фукусіми" пройде в 13 країнах Європи. "Цього року Європейський тиждень пам'яті "За майбутнє після Чорнобиля і Фукусіми" проходить під патронажем Європейського Парламенту в 13 країнах Європи: крім України та Білорусі, в Італії, Іспанії, Австрії, Туреччині, Польщі, Чехії, Німеччині, Франції, Бельгії, Великобританії, Норвегії. 7 квітня відбувся захід у Європарламенті в Брюсселі. На 20 квітня запланована аудієнція в Папи Римського групи ліквідаторів і переселенців із Чорнобильської зони, які приїдуть з України і  Білорусі. Відбудуться заходи в національних парламентах різних країн, зокрема 27 квітня - у Німецькому бундестазі", – зазначила Астрід Сахм, уточнивши, що активну участь у заходах беруть Церкви, які є частиною чорнобильського руху солідарності в європейських країнах. «Майже половина всіх гуманітарних чорнобильських ініціатив діють у рамках церковних спільнот. Тому роль Церкви в солідарності дуже й дуже важлива, щоб голос чорнобильців не був забутий. Про що і казав єпископ Греко- Католицької Церкви Богдан (Дзюрах) на конференції», – додала вона.

За її словами, це ключові події, загалом же відбудеться понад 350 заходів у Європі. І в кожному з них братимуть участь ліквідатори та переселенці, які розкажуть про свої долі.

Пані Сахм також зазначила, що Чорнобильська трагедія, про масштаб якої тривалий час замовчували, а також Фукусіма, що сталася через 25 років після того, показали: якщо не пам'ятати про наслідки, історія може повторитися. Саме тому центр у Дортмунді з 2011 року проводить Європейські тижні пам'яті, об'єднавши всі чорнобильські ініціативи, екологічні групи з різних країн. На заходи запрошують свідків Чорнобильської катастрофи та Фукусіми і говорять про те, якою має бути енергетична політика, щоб подібні катастрофи не повторилися.

"Мета – донести, передусім до молоді, що за трагедією стоять не просто цифри, а конкретні люди. Зробити це можуть тільки свідки, ті, хто пройшов через це. Важливо, щоб голос чорнобильців не був забутий", – підкреслила пані Сахм.

Як доповнила Любов Негатіна, керівник проекту "Чорнобильська історична майстерня" (Харків), 25 квітня о 9-ій годині вечора в усіх містах України відбудеться акція "Запали свічку". Уперше, в межах Європейського чорнобильського тижня, спільно з організацією Greencubator відбудеться хакатон "Від атомного минулого до сонячного майбутнього". Його учасники зберуть сонячний концентратор, який продемонструє, що енергію можна отримати не тільки з атома, а й від сонця. Відбудеться виставка екологічного плакату "30+5" - 30 років після Чорнобиля і 5 після Фукусіми, яку проведе організація дизайнерів "Четвертий блок". На виставку дизайнери з усього світу надали плакати на тему Чорнобиля і Фукусіми.

У свою чергу Павло Шварц, пастор Німецької Євангелічної Лютеранської Церкви України (Харків) наголосив, що в ситуації, коли чорнобильці, фактично, забуті своєю державою, про них мають подбати самі українці, громадські організації, Церкви.

"Чорнобильська катастрофа багато чого могла нас навчити, але не навчила, на жаль... Люди, які героїчно захищали свій народ, захищали свою батьківщину, постійно мають комусь доводити, що вони дійсно були в Чорнобилі, і досить часто, як жебраки, мають просити про допомогу, яку їм обіцяють, часом дають, потім знову забирають. Ситуація з чорнобильцями, особливо якщо йдеться про ліквідаторів, – це трагедія між жертвою і героєм. З одного боку, людина багато зробила для свого народу, але ставлення нашого суспільства - як до жертви", – підкреслив пастор Шварц.

Водночас він зауважив, що церква або громадяни не можуть компенсувати державної допомоги, бо це зовсім інший масштаб. Надавати систематичну допомогу роками - це завдання держави.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами Укрінформу

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next