АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ: «У Маріуполі відбувається справжній геноцид»

Понеділок, 21 березня 2022, 10:23
Особливо ми співпереживаємо з містом Маріуполем, у якому відбувається справжній геноцид. Люди гинуть не тільки від зброї, а й від ненависті ворога. Сотні людей в самому місті та на його околицях вмирають з голоду. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 26-й день війни рф проти України.
16 березня росіяни авіабомбою зруйнували Драмтеатр у Маріуполі, фото: twitter.com/Polk_Azov 16 березня росіяни авіабомбою зруйнували Драмтеатр у Маріуполі, фото: twitter.com/Polk_Azov

Глава Церкви відзначив, що, дякувати Богу, ми пережили цю ніч. Господь Бог дав нам побачити світло денне. Але цієї ночі в Україні знову лилася кров, знову здригалися від бомбових ударів наші міста і села. Знову крики, зойки і плачі лунають з української землі ген аж до небес, до вух Божих.

«На тимчасово окупованих територіях, – з болем каже Предстоятель, – вчиняються справжні злочини проти людяності. Ми отримуємо щодня новини про гуманітарну катастрофу, про вбивства, мародерства, зґвалтування. Але навіть там, на Півдні України, мирні люди протестують проти окупаційної влади, – люди протестують проти насильників і вбивць. Люди показують, що Херсон та інші міста, що під окупацією, – це Україна. Вони хочуть жити в українській незалежній вільній державі».

Блаженніший Святослав просить усіх нас особливо помолитися за людей, яких насильно вивозять до росії, бо «ми знову маємо факти депортації громадян України до чужої держави. Яка їх там чекає доля, ніхто з нас не знає, тому що вони не самі вирішують те, що мають чинити».

Він подякував за віддану працю всім тим, кого в Україні називають рятувальниками. «Це є наші пожежники, а також служби надзвичайних ситуацій різних рівнів. Це ж яку потрібно мати мужність і віру в те служіння, яке ви робите, якщо кожного дня інфраструктура наших міст і сіл бомбардується і знищується, а ці невтомні герої її щодня невтомно і вперто відновлюють», – зауважив він.

Як важливо, вважає Глава Церкви, щоб увесь світ, вся світова громадськість була подібна до тих рятувальників, які наперекір війні відвойовують простір життя, які будують мир і рятують життя людей в сучасній Україні, що бореться.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next