АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ у 81-й день війни: «Прошу всіх інтелектуалів світу: не мовчіть!»

Неділя, 15 травня 2022, 16:09
Якщо не засудити сьогодні геноцид українського народу, який веде росія на нашій землі, то завтра спокушувані такою вбивчою ідеологією душі можуть принести багато шкоди для всього людства. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ у своєму воєнному зверненні у 81-й день війни росії проти України.
Штурм російськими окупантами території заводу "Азовсталь" у Маріуполі, 14 травня 2022 року, фото: Полк "Азов" Штурм російськими окупантами території заводу "Азовсталь" у Маріуполі, 14 травня 2022 року, фото: Полк "Азов"

«Згідно з останніми повідомленнями, від тяжкого голоду потерпає більше ніж 170 тисяч мирних жителів у Маріуполі. Наші захисники вже котрий день його героїчно обороняють. Місто перебуває в повному оточенні.  Люди доброї волі волають до всього світу про порятунок тих, хто сьогодні стоїть на перешкоді здійсненню плану російського агресора, бо в Маріуполі нині кується перемога України», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

«Тож і я звертаюся до всіх тих, хто має у своїй владі порятунок людей цього міста Марії: зробіть свою справу!» – закликав Глава УГКЦ, запевнивши, що УГКЦ молиться і робить все, що може, щоб врятувати тих, хто є на межі голодної смерті і на чиї голови кожного дня падають тонни російських бомб.

Продовжуючи серію роздумів над ділами милосердя для душі, Блаженніший Святослав розважив над наступним ділом милосердя – невіжу навчити.

За його словами, навчити того, хто не знає, поділитися своїм знанням, умінням, здобутками цивілізації – це, з одного боку, діло милосердя, а з іншого – умова справжнього прогресу і розвитку людства. Глава УГКЦ назвав вміння відрізняти правду від неправди і добро від зла «ключем справжнього щастя».

«Але щоб це вміння можна було справді розвинути, його потрібно навчитися. І сьогодні я особливо хочу подякувати вчителям і вихователям, які, усуваючи незнання своїх учнів, студентів, служать їм, чинять діло милосердя», – сказав архиєрей.

Отець і Глава УГКЦ подякував усім волонтерам, які допомагають біженцям з України вивчити мову, закони, звичаї тієї країни і народу, куди їх занесло воєнне лихоліття. «Я дякую всім тим, які діляться своїм вмінням і знанням. Ми сьогодні особливо хочемо подякувати вчителям, викладачам, професорам – усім тим, хто співдіє в тому ділі милосердя щодо душі ближнього. Особливо сьогодні хочемо згадати батьків, які мають обов’язок виховувати своїх дітей, передавати їм християнську віру. Бо замало тільки передати життя, треба ще навчити жити молоді покоління», – підкреслив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав звернувся і до інтелектуалів, людей науки, мислителів сучасного світу: «Ми бачимо, що війна в Україні має чітку ідеологічну складову. Ворог нищить, окрім міст і сіл України, ще й душі, не тільки українців, а й людей у всьому світі, спокушаючи їх неправдою, називаючи те, що відбувається в Україні, якимись негативними висловами або словами, що в минулому асоціювалися із злом».

Сьогодні, продовжує свою думку Предстоятель, метою росії в Україні є, як зазначається, «денацифікація». Але насправді йдеться про геноцид українського народу, який був відкрито задекларований у певних інструкціях.

«Боже, благослови Україну! Боже, Ти наш Учитель. Ти об’явився як той, хто прийшов нас навчити, відкрити нам Істину, дарувати вічне життя. Ти Учитель життя, ми Твої учні. Ми Тебе називаємо Учителем, хочемо наслідувати Тебе у своєму житті, благослови своїх учнів! Боже, благослови Україну! Боже, благослови наше військо! Благослови наших людей, учителів, волонтерів і всіх тих, які сьогодні навчають слова Твоєї Істини», – просить духовний лідер українців.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next