АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ у 141-й день війни: «росія має чіткі геноцидні наміри щодо українського народу»

Четвер, 14 липня 2022, 16:14
Ворог воює не з якимись державними структурами і не тільки зі Збройними силами України. Він має чіткі геноцидні наміри і бореться з українським народом, поставивши на карту життя 40-мільйонного населення України. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 141-ий день повномасштабної війни росії проти України.

Предстоятель відзначив, що цієї ночі і минулого дня знову здригалася українська земля. Знову люди покидають свої домівки.

«Ми знаємо, – каже він, – що за межі України виїхало вже понад сім мільйонів українців. І цей процес демографічного знекровлення нашої Батьківщини, на жаль, продовжується. Але Україна стоїть. Україна бореться. Україна молиться. Україна вчиться перемагати і перемагає!».

У цей день Блаженніший Святослав роздумував над головним гріхом людини – нудьгу, яку можна побороти бадьорістю духу.

Що ж таке нудьга з духовно-аскетичної точки зору? Це виснаження і втома душі, завуважує духовний лідер. «Трапляється, – каже він, – що через догоджання собі, своїм похотям людина в певний момент втрачає смаки, сенси. І те, що колись тішило, більше не тішить те, що колись веселило – засмучує; те, що приносило відчуття реалізації свого покликання, враз стає розчаруванням, мовляв, я в житті нічого не досягну… Така нудьга спричиняє велике знеохочення до будь-якої робити. Відтак в людини опускаються руки».

Нудьга, на думку Предстоятеля, найбільше виявляє дію біса полуденного в людській душі, тому що він гасить наснагу людини до життя, породжуючи в неї відчуття спустошення, порожнечі, зневіри, зокрема щодо спасіння. Внаслідок дії цього злого людина піддається лінивству, стає нездатною навіть до духовної боротьби.

Що ж робити для того, щоб не втрачати змісту, сенсу і смаку життя?

«Можливість відновлювати духовні сили, орієнтири, наснагу до життя дає нам чеснота бадьорості духу. У традиції Церкви цю чесноту називали трезвінням душі. Чеснота бадьорості духа, або трезвіння душі, дає людині сили продовжувати духовну боротьбу, користаючи з Божої допомоги», – просить застановитися Глава Церкви.

Блаженніший Святослав закликав помолитися за всіх тих, кому важко, бо ми бачимо, що війна несе втому, виснаження наших сил, за тих, хто справді часом не відчуває сенсу, до чого покликаний, за тих, від кого ми очікуємо чіткого, ясного проводу в темних, складних, незрозумілих обставинах: за очільників держави, за світових лідерів, за наших духовних наставників, щоб вони і ми разом із ними бадьорилися духом, відновлювали в Дусі Святому наші сили та невтомно перемагали диявола і його слуг на нашому життєвому шляху.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next