АКТУАЛЬНО

Глава УГКЦ порадив, як простити самому собі

Вівторок, 06 жовтня 2020, 08:00
Деколи нам легше пробачити ближньому, ніж собі, бо ми завжди хочемо бути кращими, ніж є насправді. Іноді ми самі себе розчаровуємо. І це непогано, що ми не миримося зі своїми гріхами, немочами і є вимогливими до себе. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, відповідаючи на питання молоді про те, як собі пробачити.

Як собі пробачити? «Це справді непросте завдання духовного зцілення, яке ми відчуваємо як необхідний крок у духовному житті кожного віруючого християнина», – сказав Глава УГКЦ.

Він відзначив, що деколи ми можемо до себе суворіше ставитися, ніж наші ближні. «Такого типу вимогливість, чування над тим, чим і як ми живемо, є лише першим кроком звільнення від зла. Наступний крок – це так дивитися на себе, як на мене дивиться Господь Бог. Так ставитися до себе, як ставиться до мене мій Бог і Спаситель. Тоді ми скажемо ще глибше – так простити собі, як мене прощає мій Бог», – зазначив він.

За словами архиєрея, таке самопрощення, оздоровлення, звільнення від особистого гріха нерозривно пов'язане з нашою молитвою, із нашим стосунком із Господом Богом.

«Бо це Він дає нам силу не тільки не чинити зла, а й простити собі. Якщо я справді куштуватиму Божу любов, смакуватиму радість прощення, тоді зможу собі простити», – переконує Блаженніший Святослав.

Глава Церкви закликав довірити Богові навіть власну самооцінку . «Просіть Господа, – сказав він, – щоб Він поміг вам побачити себе у всій красі й повноті. Бог бачить нас набагато ширше, ніж ми самі дивимося на себе. Ми деколи є звужені у нашому погляді, зосереджуючись на своїх невдачах і гріхах. І забуваємо про те, що історія нашої особистості набагато ширша, ніж історія невдачі».

«Нехай Господь Бог, – попросив Предстоятель УГКЦ, – допоможе вам відкрити всю повноту правди про самих себе, щоб ви побачили, що в Божих очах ви варті набагато більше, ніж у власних».

13 вересня Блаженніший Святослав провів онлайн-зустріч із молоддю під час фестивалю «Вітер На-Дії». Спілкування складалося з двох частин: слова Глави УГКЦ та відповідей на питання молоді. Не на всі запитання він встиг відповісти під час ефіру. Тому тепер публікуються окремо записані відповіді на ці запитання.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next