АКТУАЛЬНО

Члени Синоду Єпископів УГКЦ помолилися до Святого Духа та склали синодальну присягу

Середа, 06 липня 2022, 22:56
У середу, 6 липня, в Перемишлі (Польща) напередодні урочистого відкриття Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви 2022 року архиєреї помолилися Молебень до Святого Духа, склали синодальну присягу і процесійно перенесли Святе Євангеліє до зали засідань.

На Синод до Перемишля з’їхалися єпископи УГКЦ з усього світу: України, Центральної і Західної Європи, Північної та Південної Америки, Австралії. Молебень до Святого Духа очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Після спільної молитви єпископи склали присягу про нерозголошення інформації щодо осіб, а також усього того, що може зашкодити Церкві. За традицією, першим присягу склав найстарший за єпископською хіротонією владика, присутній на Синоді. Цього року ним є владика Іван Мартиняк, єпископ-емерит Перемишльсько-Варшавської архиєпархії.

Крім єпископів-членів Синоду, присягу про зберігання таємниці склали і священники, які під час Синоду виконують секретарські і організаційні функції, та інші члени Синоду.

Відтак до зали, де відбуватимуться синодальні засідання, було процесійно перенесено Святе Євангеліє. За традицією, свічку і Євангеліє несли наймолодші за єпископською хіротонією архиєреї: владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Гданський, владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла, і владика Степан Сус, єпископ Курії Верховного Архиєпископа УКГЦ.

Пригадуємо, 7 липня о 10:00 (11:00 за київським часом) в катедральному соборі Святого Івана Хрестителя у Перемишлі розпочнеться Архиєрейська Божественна Літургія, відтак відбудеться прочитання Декрету та урочисте відкриття Синоду Єпископів 2022 року. Літургію наживо транслюватиме «Живе телебачення».

Як ми повідомляли, 7-15 липня в Перемишлі (Польща) відбувається Синод Єпископів УГКЦ 2022 року, головною темою якого є «Синодальність і соборність: досвід УГКЦ».

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next