«Слухати, думати і діяти», — Блаженніший Святослав у Римі зустрівся з українською молоддю
Неділя, 07 жовтня 2018, 20:45 Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав очолив Літургію у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі, а опісля зустрівся і поспілкувався з українською молоддю.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ: «Сьогодні маємо унікальний шанс працювати для досягнення єдності Церкви»
- У сьогоднішній програмі «Відкрита Церква» з Блаженнішим Святославом будемо говорити про християнство і патріотизм
«Я б хотів більше вас послухати, почути. Це те, що сьогодні намагаються робити делегати Папського Синоду з усього світу. Бути на Папському Синоді на тему молоді в Римі і не зустрітися з українською молоддю - було б дивно», - зазначив Блаженніший Святослав.
Предстоятель УГКЦ поділився своїми думками за підсумками виступів єпископів на Синоді, які представляли голос молоді з усього світу.
«Єпископ з Філіппін розповів таку історію. Одного разу до нього прийшов хлопець і попросив підписати футболку. Єпископ здивувався, але підписав. За кілька років він зустрів того хлопця, який каже йому: «Владико, ви мені підписали футболку три роки тому, я її відтоді не прав, вона завжди була в мене під подушкою, тому що я вже три роки не бачив свого тата, який поїхав на заробітки. І ваш підпис, і та футболка були для мене знаком, що все таки я маю тата. Я вмів побачити свого тата у вас». Коли він це сказав - усі єпископи почали плакати. Я ніколи не бачив на Синоді, щоб єпископи плакали… Це був голос хлопця, який тужить за присутністю свого тата. Можливо, тато поїхав на заробітки задля нього. Але йому не так треба татового, як тата», - розповів Блаженніший Святослав.
Ще одна тема, яка дискутується на Папському Синоді, відзначив Глава УГКЦ, - нові види спілкування, нові технології. «Наша частина життя у віртуальній дійсності дуже нас змінює. Говорять, що ті, хто народився після 2000 року, мають окрему назву – millenials generation, вони не бачили світу без гаджетів. Один владика розповів таку історію: маленька дитина, дворічна, чудово дає собі раду з айпедом. Одного разу в неї забрали пристрій і дали журнал. Вона пальчиком тягне, а зображення не перескакує, і дитина починає думати, що щось негаразд із пальчиком, що ніби з нею щось не так. Штучний інтелект наче стає взірцем, з яким молода людина хоче себе зіставляти. Але ми не машини», - зауважив Предстоятель УГКЦ.
Він також відзначив, що сьогодні молоді люди живуть у світі, перенасиченому технологіями, водночас їм бракує звичайних людських стосунків і спілкування, і вони часто почуваються самотніми. «Ми в соцмережах можемо контактувати з усім світом, мати море фоловерів, але відчувати страшенну спрагу за зустріччю з живою людиною», - зауважив Блаженніший Святослав.
Крім того, на Папському Синоді Синоду порушується тема прикладів і взірців для молоді. «Молоді люди в усьому світі кажуть, що їм бракує дорослих людей. Бо не кожен старий, дорослий є зрілою особою. Сьогодні у стосунках між різними віковими групами людей є ніби така реверсія. Зараз усі старі хочуть бути молодими. І молодь для них ніби є взірцем. Вони на вас дивляться, вас наслідують, вас імітують і хочуть бути завжди молодими. А молодь потребує зустрічі із зрілою особою», - зазначив Патріарх.
Блаженніший Святослав також зауважив, що сьогодні молодь дуже швидко дорослішає, зокрема в Україні, може навіть зашвидко. «Ті хлопці і дівчата, які бачили смерть на фронті, повертаються додому сивими. І коли вони зустрічають незрілого політика, напівдитячого громадського лідера… і найбільше розчарування - коли вони зустрічають незрілого священика», - наголосив Предстоятель УГКЦ.
Він підкреслив, що сьогодні вся Вселенська Церква намагається зрозуміти труднощі, з якими зіштовхується молодь, щоб знайти адекватні відповіді. «Методологія Папського Синоду є така: слухати, думати і діяти. Я б хотів, щоб ми послухали одне одного, а коли вийдемо - щоб подумали і щось робили», - закликав присутніх дівчат і хлопців Глава УГКЦ.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»