Блаженніший Святослав: «Святість, свідчення і служіння є трьома вимірами справжнього християнства»
П'ятниця, 12 лютого 2016, 23:25 У п’ятницю, 12 лютого 2016 року, у день празника Трьох Святителів - Григорія Богослова, Василія Великого та Івана Золотоустого, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію в Київській Трьохсвятительській духовній семінарії.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
З Главою УГКЦ співслужили: владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, владика Борис (Ґудзяк), Правлячий архиєрей єпархії Святого Володимира Великого у Франції, а також чисельні священики Київської архиєпархії та гості семінарії.
У проповіді Блаженніший Святослав зазначив, що вшановуючи трьох великих Отців Церкви – Григорія Богослова, Василія Великого та Івана Золотоустого, ми повинні прислухатися до того, що вони нам говорять: «Григорій Богослов каже, що кожен християнин має бажати стати святим, а це неможливо без глибокого духовного життя. Бо християнин це є той, хто, віруючи в Бога, поєднаний із Ним, та живе своє життя не сам, але в Бозі і разом із Богом» – наголосив проповідник.
За словами Предстоятеля УГКЦ, святий Григорій усе своє життя так глибоко був поєднаний з Пресвятою Трійцею – Отцем, Сином, Духом Святим, що часто повторював своїм учням: «Це є моя Трійця».
Розповідаючи про святого Василія Великого, Глава УГКЦ зауважив, що цей святий показує нам ще одну фундаментальну рису справжнього, істинного християнського життя – свідчення Христового Євангелія: «Василій Великий був, мабуть, одним із найбільш революційних і глибоких учителів Христової Церкви. Свого часу, коли всі мовчали, він мав відвагу сказати імператорові правду про те, що той впадає в аріанську єресь. Імператор не звик, що йому хтось перечить, та ще й викриваючи його неправедні вчинки. Здивований, у присутності всього народу каже: "До мене ще так ніхто ніколи не говорив". Василій йому відповів: "Бо ти ніколи не зустрічав справжнього єпископа". Справжність свідчення істини - це те, що зробило його великим», – наголосив Блаженніший Святослав.
Далі Глава УГКЦ звернув увагу на постать Івана Золотоустого: «В його особі ми сьогодні чуємо, мабуть, одне слово – «служіння». Він був одним із найславніших душпастирів свого часу, який намагався усім своїм життям послужити тому суспільству, в якому жив. Саме через ту свою дияконію (служіння, – прим. ред), як архиєпископ Константинограда, він засвідчив і свою глибину віри в Христове Євангеліє».
Проповідник також розповів, що Іван Золотоустий був важко покараний за те, що у своїй проповіді мав сміливість сказати: «Знову біснується Іродіада». За це був на вигнанні у Вірменії, де і помер. Але потім знову повернувся до Константинополя у своїх святих мощах, що стало великою радістю усього християнського світу: «Це усім дало надію на те, що є справжня Церква, не державна, але справжня Христова Церква, яка здатна голосити слово Христового Євангелія, не піддаючись на жодні політичні, державні чи інші схеми мислення цього світу», – наголосив очільник УГКЦ.
«Цих три слова, які сьогодні промовляють три святителі – святість, свідчення і служіння, є трьома вимірами одної і тої самої дійсності – справжнього та істинного християнства. Якщо забрати одну із цих дійсностей, тоді неможливо говорити про справжність життя християнина в певних обставинах», – завершуючи, сказав Блаженніший Святослав.
Зазначимо, що під час Божественної Літургії у семінарійній каплиці Отець і Глава УГКЦ також уділив дияконські свячення трьом піддияконам – Роману Ільницькому, Роману Улею та Павлу Савці.
Нагадаємо також, що напередодні, Єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф (Мілян) уділив нижчі свяченння в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.
Прес-служба Київської архиєпархії
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»