АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав: «Покаяння однієї людини може змінити навіть цілу історію народу»

Четвер, 11 квітня 2019, 13:09
Коли Суддя засяде, нагоди для покаяння вже не буде. Людина лише почує проголошений на весь усесвіт вирок, у яку вічність вона входить. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Утрені з каноном Андрея Критського.

За словами проповідника, цей вечір у нашому покаянному шляху Великого посту – це дуже особливий момент, адже є моментом особливого духовного стояння людини перед Богом.

«Слухаючи слова Великого канону Андрея Критського, ми наче знову пережили всю історію людства: починаючи від створення світу і аж до цього дня. Ми чули про гріхи грішників, чесноти праведників. Чули заклик тих цуратися, а тих наслідувати», – розповів Предстоятель.

Але, за його словами, існує одна відмінність між стоянням на Страшному суді та стоянням у цей вечір. «Тоді, коли Суддя засяде, коли книги відкриються, усе тайне стане явним, нагоди для покаяння вже не буде. Тоді людина лише почує проголошений на весь усесвіт вирок, у яку вічність вона входить», – сказав Блаженніший Святослав.

Проте ми чули, додав проповідник, настирливий заклик і наголошення на тому, що нагодою, моментом для покаяння є саме момент у цей вечір. Тому схиляли коліна, голови, серця перед Господом, співаючи: «Помилуй мене Боже».

«На Страшному суді все стане явним усім. А про те, що сьогодні я приніс перед Богом у покаянні, знаю тільки я і Він. Його милосердя і моє покаяння сьогодні можуть змінити мою особисту історію, історію мого народу. Можливо, навіть людства», – просить задуматися Глава Церкви.

Святий Максим Ісповідник говорить, що людина – цікава істота, бо мінлива, непостійна, яка має нагоду змінюватися на краще. «Покаяння, яке людина може пережити, – найбільше з чудес, котре може сотворити Господь. Бо покаяння подібне до нового сотворення, до відродження. Але це чудо можливе лише тоді, коли ми з вами, відкривши своє серце, стоячи нагими в нашому сумлінні перед Богом, скажемо Йому: "Ісусе, Господи, помилуй нас!"», – наголосив Предстоятель УГКЦ.

«Ми сьогодні просимо нашого милосердного Господа відродження для нас, для нашого народу. У покаянні ми просимо спасіння», – додав духовний лідер греко-католиків.

 

Департамент інформації УГКЦ


ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next