АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав: «Людина створена для життя, а не для смерті»

Вівторок, 22 грудня 2020, 15:14
Смерть – це найбільший абсурд, бо людина створена не для смерті, а для життя. Таку думку висловив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква. Підсумки року», відповідаючи на запитання журналіста і телеведучого Сакена Аймурзаєва.

«Смерть – це найбільший абсурд, бо людина  створена не для смерті, а для життя. На жаль, цього року той абсурд щоразу більше навалюється на всіх нас», – зазначив Предстоятель. Він зауважив, що люди бунтуються проти смерті, адже відчувають, що ті, які ще могли б жити, помирають.

«Ми відчуваємо, як люди помирають через банальний розвал медичної системи в Україні. Хоча лікарі намагаються віддати своє здоров’я і навіть життя, щоб врятувати пацієнта. Смерть пацієнта – це поразка лікаря. Це рана для його професійної гідності, – сказав Глава Церкви і додав: – З іншого боку, бачимо, що  в тих обставинах ми по-новому зустрілися з обличчям смерті і намагаємося по-християнськи його осмислити. Смерть близької людини завжди завдаватиме колосальної рани».

Блаженніший Святослав розповів, як можна допомогти людині, що терпить біль втрати близької людини. «Коли йдеться про супровід людини, яка переживає біль втрати дорогої особи, – каже він, – потрібно мати час, щоби з тією людиною посумувати. Треба дати їй можливість пережити цю емоцію, прийняти смерть, а відтак навчитися далі жити». Натомість поверхово поплескати когось по плечі і сказати, щоб не переживав, – це, за словами Глави Церкви, не допоможе пережити втрату близької людини, а призведе до ще більшого болю.

«Ми цього року зрозуміли, наскільки важливим є медичне капеланство, зокрема присутність священника у закладах охорони здоров’я, щоб супроводжувати тих людей, які дивляться в обличчя власної смерті», – зазначив Блаженніший Святослав.

«Християни мають добру новину щодо питання смерті. Адже Христос воскрес. Ми віримо у воскресіння і в те, що кожен із нас покликаний пережити власну смерть. Смерть – це одна з подій нашого життя. У цій вірі необхідно зростати. Коли настане момент моєї смерті, він буде перевіркою того, наскільки я вірю в те, що Христос справді воскрес», – підсумував Отець і Глава УГКЦ.

Пригадуємо, 16 грудня о 18:00 на «Живому телебаченні» у прямому ефірі вперше у новому форматі вийшла програма «Відкрита Церква» з Блаженнішим Святославом. У програмі разом з Главою УГКЦ підсумки року, що минає, підбивали відомі українські журналісти: Соня Кошкіна, Інна Кузнецова, Віталій Портніков і Сакен Аймурзаєв. До ефіру через зум долучалися також глядачі програми – священники і миряни.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next