АКТУАЛЬНО

Американська Єпископська Конференція не змінюватиме своєї політики підтримки щодо України

П'ятниця, 19 червня 2015, 11:14
Американська Єпископська Конференція в найближчому майбутньому не змінюватиме своєї політики підтримки щодо України. Про це сказав у відео-блозі на «Живому. ТБ» д-р Деклан Мерфі, директор Бюро допомоги Церкві в Центральній та Східній Європі Американської Єпископської Конференції.

«Ми надаємо нашу підтримку Східній Європі вже 25 років. Хочу зазначити, те, що трапилося з Кримом і загроза, яка нависла над Молдовою і країнами Балтії, робить нашу збірку для вас ще важливішою», – наголосив представник Американської Єпископської Конференції.

Варто відзначити, що д-р Деклан Мерфі прибув в Україну, щоб підготувати візит Президента Американської Єпископської Конференції і Архиєпископа Чикаго, який головує в комісії, що допомагає східним Церквам. «Ще одна мета візиту – запевнити, що ми продовжимо нашу співпрацю і розширимо свою допомогу в цей складний час», – зауважив він.

Говорячи про допомогу Східній Європі з боку Американської Єпископської Конференції, д-р Деклан Мерфі зазначив, що всі кошти, які йдуть від них східним Церквам, зібрані добровільно. Через законодавство США вони не можуть залучати на ці потреби кошти держави.

Він навів приклад однієї ліцензії у штаті Вермонт. «Щороку ми отримуємо значні кошти, які там збираються. Одного разу я зустрівся з їхнім єпископом і подякував йому за збірку. Я запитав його, чи багато вірних цієї дієцезії походять зі Східної Європи. Він відповів, що ні. Тоді звідки стільки пожертв щороку? Єпископ відповів, що люди розуміють значення католицизму, відчувають, що їхні одновірці за океаном страждають. Так американські католики хочуть показати, що вони співстраждають із людьми зі Східної Європи й допомогти в мінімальний доступний їм спосіб. І таке ставлення в Америці до Східної Європи незмінне. Справді багато жертводавців мають східноєвропейське коріння та пам'ятають своїх прадідів, які багато років тому приїхали в Америку зі Східної Європи. І коли щось погане стається, наприклад, як зараз в Україні, то ці люди переймаються набагато більше, ніж решта американців. Саме вони найперше просять американських католиків про підтримку», – розповів д-р Деклан Мерфі.

Він також запевнив, що американські католики не мають намірів припиняти свою допомогу Україні.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next