До cобору Вишгородської Богородиці прибули паломники з усієї України
Неділя, 20 травня 2018, 09:19 Сьогодні та вчора до cобору Вишгородської Богородиці чисельно прибувають паломники з усієї України, щоб тут просити потрібних ласк у Богородиці, яка прославлена у Вишгородській іконі.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Проповідь Блаженнішого Святослава у неділю Сліпонародженого під час XVI прощі до Вишгородської Богородиці
- Блаженніший Святослав у Вишгороді: «Ми прийшли до Мами, яка сама була полоненою і очі якої нині плачуть над синами і доньками України»
- Глава УГКЦ у Вишгороді очолить Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди XVI паломництва до Вишгородської Богородиці
Зокрема, паломники прибули із Києва, Тернополя, Одеси, Львова, Харкова, Івано-Франківська, Житомира, Черкас, Чернігова, Вінниці, Бердичева, Ужгорода та інших міст України. Вони прибули, щоб узяти участь у XII Всеукраїнському паломництві до Вишгородської Богородиці.
Розпочали прощу ранком біля Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві. Тут відбулася вступна молитва та благословення прочан на початок паломництва. Відтак колона пішої прощі вирушила у 30-кілометровий відрізок траси із столиці до Вишгорода.
Інший маршрут мали паломники велопрощі, які подолали відстань у 60 кілометрів. На відрізку цієї велопрощі була зупинка біля храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ міста Ірпінь. Тут прочани приклонилися до ікони «Богородиця - надія молоді». Паломники просили її заступництва та дякували за всі Господні ласки. Після почастунку та відпочинку від пароха громади о. Мирослава Латинника вони отримали благословення на подальшу дорогу.
Тим часом у соборі Вишгородської Богородиці чекали паломників місцеві греко-католики та прочани, які прибули сюди з інших віддалених міст України. Використовуючи кожну хвилину прощі, вони молилися, розважали над Святим Письмом та співали марійські пісні.
Окремим пунктом програми прощі була лекція на тему «З Марією в любові служіть один одному», яка і стала мотто цьогорічного паломництва. У такий спосіб організатори намагалися показати важливість соціального виміру паломництва, життя Церкви та вірянина. Лекцію провів о. Андрій Боднарук. Лектор розповів присутнім про стратегію підвищення рівня соціального служіння в парафіях Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. Представляючи богословський вимір цієї тематики, священик наголосив: «За прикладом Пресвятої Богородиці кожен християнин покликаний у любові служити своєму ближньому. Маємо бути завжди рішучими, щоб без жодних вагань уміти говорити слово «так» на поклик голосу Господнього у нашому житті».
Згодом після лекції біля собору Вишгородської Богородиці відбулася урочиста зустріч усіх паломників. На подвір’ї їх привітав парох парафії протоієрей Тарас Валах. У слові привітання душпастир заохотив усіх до моління перед іконою Вишгородської Богородиці. Відтак присутні священики та віряни молилися Акафіст до ікони Вишгородської Богородиці, а опісля Божественну Літургію, яку очолив протоієрей Микола Слободян, економ Одеського екзархату. У своєму слові священик наголосив на потребі звертання кожного дня до Богородиці: «Довіряйте Богородиці своє життя та просіть Її заступництва у щоденних турботах. У такий спосіб зможемо правильно будувати своє життя».
Після завершення молитви до всіх звернувся парох собору о. Тарас Валах. Він подякував усім паломникам за чисельну присутність та активність у підготовці прощі: «Зокрема дякую усім священикам, які разом із своїми парафіянами прибули до Вишгородської Богородиці. Особливо дякую усім прочанам, які прибули із найдальших частин України — Одеси, Львова, Тернополя. Дякую всім вам і дозвольте з цього місця запросити вас до наступних марійських паломництв, особливо до Зарваниці», — наголосив о. Тарас.
Продовжили моління Вечірнею з литією, яку очолив владика Михайло (Бубній), Екзарх Одеський. Після молитви єпископ звернувся зі словом, у якому зауважив, що український народ мусить стояти на сторожі, бо ворог не спить. Тому, за його словами, ця молитва біля стіп Пресвятої Богородиці є щитом духовним, який допомагає українським воїнам захищати свою землю: «Просімо, отже, Богородицю, щоб Вона разом із нами випросила в Господа Бога миру для України, якого кожне українське серце потребує, просить та очікує», — наголосив архиєрей.
Продовжили паломництво цілонічними чуваннями, які будуть увінчані ранковою Архиєрейською Божественною Літургією, що її очолить Єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Йосиф (Мілян) у співслужінні з владикою Василем (Тучапцем), Екзархом Харківським, духовенством УГКЦ, та в присутності парафіян і паломників.
Прес-служба Київської архиєпархії
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»