АКТУАЛЬНО

Блаженніший Святослав австралійській молоді: «Українці готові вмирати за свою країну»

Неділя, 21 вересня 2014, 16:04
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав молодим австралійським українцям наголосив, що сьогодні українці готові вмирати за свою вільну Україну.
Зображення 1 / 6 Використовуйте клавіші для перегляду

«Сьогодні всі українці борються за своє майбутнє. Вони готові вмирати за те, щоб Україна була вільною», – сказав Предстоятель під час зустрічі з учнями Української братської школи імені митрополита Андрея Шептицького при парафії Святих апостолів Петра і Павла в Мельбурні.

Варто відзначити, що Українська братська школа в Мельбурні існує з 1963 року. Її заснував нині покійний владика Іван (Прашко). Зараз школа має понад 70 учнів різного віку. Тут навчають української мови, української історії та катехитизують.

Блаженніший Святослав окремо зустрічався зі старшими і молодшими дітьми. На кожній з цих зустрічей він відповідав на запитання дітей, здебільшого особистого характеру, як стати Патріархом і які в нього захоплення.

Предстоятель також поділився своїм бачення сьогоднішніх подій в Україні, розповідав про молодих людей, які готові ціною власного життя відстоювати незалежність України. Зокрема, він розказав про хлопчину з Прилук, який обгорів у танку.

«Минулого тижня під час Синоду ми з владиками побували у військовому госпіталі у Львові. Молоденькі хлопці, 18, 19, 20 років лежать без рук, без ніг. З тяжкими ранами, які отримали на війні. Побачити їх, доторкнутися до них, подивитися їм в очі – це щось надзвичайне. На мене найсильніше враження справив хлопчина з міста Прилуки. Він горів у танку. У нього обгоріли руки, ноги, плечі і частина живота. Коли я підійшов до нього, побачив воскреслого чоловіка. Його обличчя прямо випромінює світло. Його очі – повні життя. Сила духу цього хлопця перемогла його тіло. Це щось надзвичайне...» – оповів Блаженніший Святослав.

За його словами, коли він дивився на цього хлопця, «подумав, що наша Україна воскресає, бо маємо таких молодих людей, які готові відстоювати свою країну, свою свободу. У нас поки що немає відповідної зброї, щоб протистояти ворогові, але в нас є сила духу».

«Ще недавно про українців казали, що вони - сплячий народ, який живе за принципом «моя хата скраю, я нічого не знаю». А сьогодні ви побачите цілком інакшу Україну», – переконував Глава Церкви молодих австралійських українців.

На пам'ять про зустріч діти подарували своєму Патріархові іменну футболку Української братської школи імені митрополита Андрея Шептицького. Також через Блаженнішого Святослава передали подарунки українським дітям.

Департамент інформації УГКЦ

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next