Зустріч душпастирів УГКЦ в Італії з засновницею руху «Матері в молитві»
П'ятниця, 16 листопада 2012, 12:20 У рамках загальних піврічних зборів, які проходили цими днями в північноіталійському м. Кампосампієро, душпастирі УГКЦ в Італії 13 листопада зустрілися з засновницею руху «Матері в молитві» Веронікою Вільямс (Англія). Того ж дня відбулася зустріч священиків із ректором Папської базиліки Святого Антонія в Падуї о. Енцо Марія Поіана, Орден Братів менших – францисканців, та з Архиєпископом Падуї монс. Антоніо Маттіаццо.
У рамках загальних піврічних зборів, які проходили цими днями в північноіталійському м. Кампосампієро, душпастирі УГКЦ в Італії 13 листопада зустрілися з засновницею руху «Матері в молитві» Веронікою Вільямс (Англія). Того ж дня відбулася зустріч священиків із ректором Папської базиліки Святого Антонія в Падуї о. Енцо Марія Поіана, Орден Братів менших – францисканців, та з Архиєпископом Падуї монс. Антоніо Маттіаццо.
Протягом останніх десяти років рух «Матері в молитві» активно розвивається серед громад УГКЦ в Італії. Сьогодні тут налічується понад 15 таких молитовних спільнот. А загалом спільноти руху діють у 100 країнах світу.
На початку зустрічі п. Вероніка розповіла про 1995 рік, коли вона із своєю братовою Сандрою, спостерігаючи, як сучасна молодь - наші діти, потопає в наркоманії, розпусті та інших небезпеках, відчула Боже запрошення започаткувати спільноту „Матері в молитві", щоб в особливий спосіб молитися за своїх дітей і онуків.
«Ми відчули, що слід віддати Господу весь свій біль і хвилювання за своїх дітей та довірятися Йому в молитві. Господь через молитви матерів благословляє та зцілює нас і наших дітей. За ці роки отримано чимало чудесних відповідей на молитви матерів: звільнення дітей від наркотиків, повернення додому, покращення їхнього здоров'я та стосунків у сім'ї та школі, а матері відчули на собі Боже благословення та наповнилися внутрішнім миром. Однак ми не сподівалися (і не ставили собі за мету), що рух так швидко пошириться на інтернаціональному рівні. Рух сьогодні діє в 100 країнах світу і лише в одній Франції нараховується понад 20 тисяч його учасниць», - зазначила зокрема засновниця.
Душпастирі представили деякі особливості цього руху саме в умовах імміграції, зокрема в Італії, після чого учасники зустрічі обговорювали шляхи дальшого розвитку й проводу «Матерів в молитві» серед українців в Італії.
Відтак, під час паломництва до Папської базиліки та гробу Святого Антонія в м. Падуя, її ректор о. Енцо розповів про торішню мандрівку (19-27 листопада) мощів святого Антонія Падуанського Україною, які він супроводжував разом з капеланом для українців греко-католиків в місті Падуя о. Андрієм Твердохлібом.
Після цього душпастирі, перейшовши до спеціальних зал, стали учасникми відеоекскурсії «Дорогою життя святого Антонія Падевського (1195–1231)». Згодом учасники зустрічі, супроводжувані о. Енцо, оглянули базиліку, реліквії та здійснили паломництво до гробу святого.
О 19. 00 до базиліки прибув Архиєпископ Падуї монс. Антоніо Маттіаццо. Привітавши Апостольського візитатора, пасторального координатора та душпастирів УГКЦ в Італії, він розповів про своє минуле служіння як дипломата Святого престолу і тепер як Архиєпископа Падуї. «Я побував декілька раз в Україні, зокрема під час візиту блаженного Папи Івана Павла ІІ, мені добре відомий ваш обряд», - зазначив монс. Антоніо.
Після цього розпочалася Вечірня, яку очолив о. Марко Семеген. В Богослужінні взяв також участь монс. Антоніо, Владика Діонісій, о. Енцо та братія місцевої францисканської обителі. Такий захід був спрямований на те, як пояснив о. Енцо, щоб латинський клір пізнавав, що в Католицькій Церкві існують різні обряди.
По завершенні Вечірні всі були запрошені на спільну вечерю до монастиря Ордену Братів менших – францисканців, що при Папській базиліці Святого Антонія.
фото
Прес-служба УГКЦ В Італії
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»