Заснування церквами навчальних закладів державного стандарту освіти порушує Конституцію?
П'ятниця, 22 травня 2009, 11:44 На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти 20 травня народні депутати України розглянули законопроект «Про внесення змін до деяких законів України...
На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти 20 травня народні депутати України розглянули законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів» (реєстр. № 2729). За результатами голосування Комітет вирішив рекомендувати парламенту відхилити зазначений проект. Про це сьогодні повідомив Інститут релігійної свободи, м.Київ.
Проект закону передбачає надання релігійним організаціям права засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти різних форм та рівнів акредитації, зрівнюючи їх у правах з приватними особами та іншими організаціями. Його основною метою є забезпечення права батьків надавати своїм дітям освіту державного стандарту з формою виховання, яка відповідає їх віросповіданню. Це право гарантується багатьма міжнародними договорами, ратифікованими Україною. Однак, на думку ініціаторів законопроекту, відповідний механізм його реалізації досі не передбачений національним законодавством.
Під час засідання доповідач Комітету з цього питання, народний депутат України Катерина Самойлик (фракція Комуністичної партії України) висловила позицію, що запропоновані зміни порушують Конституцію та закони України. Її підтримали глава Комітету Володимир Полохало (фракція БЮТ) та перший заступник глави Комітету, представник Партії регіонів Дмитро Табачник, які також виступили за необхідність відхилення цього законопроекту.
З іншого боку, члени Комітету від фракції Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» (НУНС) Олеся Оробець та Олександр Доній наголосили на тому, що зазначена ініціатива відповідає міжнародному досвіду розвитку приватної освіти та цілком вписується у існуюче законодавче поле. Вони погодились з думкою авторів законопроекту, що конституційний принцип “відділення школи від церкви” (35 стаття Конституції України) поширюється на державні і комунальні школи та не може секулярно трактуватися виключно в контексті повного розмежування цих суспільних інститутів.
Під час голосування більшість членів Комітету ухвалила рішення рекомендувати парламенту за результатами розгляду законопроекту № 2729 “у першому читанні відхилити як такий, що не відповідає Конституції та законам України”.
При цьому, парламентарі не зважили на звернення провідних конфесій – членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, спрямовані до Комітету у березні 2009 року на підтримку цієї ініціативи. Як повідомив ІРС один з учасників засідання: “Під час обговорення питання навіть не було надано слово присутнім на засіданні представникам Міністерства освіти і науки України та Держкомнацрелігій, оскільки ці відомства підтримали пропоновані законопроектом зміни до законодавства у сфері освіти”.
Авторами ініціативи виступили парламентарі з різних парламентських фракцій Володимир Стретович та Володимир Марущенко (партія Християнсько-Демократичний Союз, Блок «НУНС»), Ольга Боднар («Блок Юлії Тимошенко») та Володимир Малишев (Партія регіонів).
Раніше, парламентський Комітет з питань культури і духовності після довготривалої дискусії на своєму засіданні від 1 квітня 2009 року ухвалив подібне рішення, яким рекомендував Верховній Раді України відхилити зазначену ініціативу. Остаточно щодо цього законопроекту народні депутати України мають визначитись у сесійній залі під час голосування усього складу парламенту.
http://ww.irs.in.ua
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»