АКТУАЛЬНО

«Заморожені конфлікти постають тоді, коли заморожується людське серце байдужістю до чужої біди», - владика Богдан (Дзюрах)

Понеділок, 19 листопада 2018, 11:28
18 листопада 2018 року, в останній день свого перебування в Україні, кардинал Пітер Тарксон, голова Дикастерії служіння інтегральному розвиткові людської особи, очолив Святу Месу в латинському обряді в костелі Святого Олександра в Києві.

Богослужіння стало «великою подячною молитвою Українських Церков і українського народу за солідарну підтримку в рамках гуманітарної акції «Папа для України».

Разом із посланцем Папи співслужили Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Клаудіо Гуджеротті, римо-католицькі та греко-католицькі владики, як рівно ж священики обох Католицьких Церков. Зокрема УГКЦ представляли владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський, та владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київський.

У своєму слові на початку Літургії Секретар Синоду Єпископів УГКЦ від імені Глави Церкви, єпископату і всіх вірних подякував кардиналові Тарксонові, а через нього – самому Святішому Отцеві за акцію «Папа для України», яка стала доказом того, що ані Папа, ані Католицька Церкві в Європі не забули про біль українського народу, що потерпає від російської агресії. У ході реалізації цієї акції не менш важливими, ніж діла милосердя, стали слова правди, які звучали про Україну в усіх католицьких парафіях старого континенту. Водночас, оскільки, за словами представника УГКЦ, «милосердя і любов не є одноразовою акцією чи подією, а сталою позицією серця, яке горить співчутливою і милосердною любов’ю», він висловив переконання, що український народ і надалі відчуватиме солідарну близькість і підтримку як Святішого Отця, так і кожної справді віруючої людини в Європі.

Проповідник зауважив, що останнім часом із певних кіл долинають голоси і робляться кроки, щоб теперішню війну проти України перетворити на «заморожений конфлікт». У зв’язку з цим владика Богдан заявив, що цього не повинно статися в Україні, бо «заморожені конфлікти постають тоді, коли заморожується людське серце, - заморожується байдужістю і нечутливістю до чужої біди». Він пригадав слова Ісуса Христа: «Тому що беззаконня розбуяє, любов багатьох охолоне», і закликав присутніх молитися про те, щоб «байдужість не заморозила людські серця, а, навпаки, щоб ми ще більше зігрівали одне одного Божою любов’ю, а особливо – найбільш потребуючих у нашому суспільстві».

Департамент інформації УГКЦ


ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next