Архиєпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ: «Молитовне єднання, розпочате на Майдані, триває…»
П'ятниця, 29 січня 2016, 10:58 Революція гідності об'єднала не Церкви, а людей Церкви, не згідних зі своєю приреченістю на роль пасивних знарядь політичних маніпуляцій державної влади.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»
- «Україна стала донором нових сенсів для світу», – митрополит Борис Ґудзяк
- «Храм Святих Сергія і Вакха у Римі – найдавніша пам’ятка Київської Церкви поза Україною», – отець Іван Дацько
Це надало національному церковному життю доцентрового імпульсу, котрого насправді бракувало раніше. Молитовне єднання, розпочате на сцені Майдану та в "молитовному наметі", триває в спільному капеланському й волонтерському служінні, реалізується в масштабних тижнях молитов за християнську єдність, у спільному освяченні води на Богоявлення у Львові та Чернівцях.
Про це заявив владика Ігор (Ісіченко), Архиєпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, в інтерв’ю для газети «Голос України».
На його переконання, якщо ми шукаємо джерела своєрідної "моди" на ідею "Єдиної Помісної Церкви", то звернемося швидше не до Майдану, а до Сталіна. «Саме Сталін втілив цю ідею найбрутальніше. Бо він організував у вересні 1943-го утворення з решток недонищених між війнами православних конфесій ("сергіанської", "тихонівської", обновленської) єдину Російську Православну Церкву Московського Патріархату, і приєднав до неї парафії УГКЦ та УАПЦ, що опинилися на окупованій СССР території», - пояснив він, додаючи, що цю "державотворчу" ідею підхопили посткомуністичні українські політики, залежні від авторитарної моделі, в якій Церква приймалася за знаряддя втілення політичних проектів.
За його словами, УГКЦ та УАПЦ об'єднує історичний досвід Київської митрополії, «штучно перерваний на Наддніпрянщині й збережений у Галичині та на Закарпатті». Саме завдяки УГКЦ в загальноукраїнську церковну культуру з кінця ХХ століття повертаються ті елементи церковного життя, які були втрачені в підросійській Україні. «Нехтувати цим щедрим даром не просто легковажно -- злочинно. Церква не музей, де припадають пилом середньовічні архетипи», - сказав він.
Додамо, 28 січня владиці Ігорю виповнилося 60 років. З цієї нагоди Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, особисто привітав єпарха, відвідавши його в резиденції в Харкові.
Департамент інформації УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»