Візит Папи Франциска до Ассізі – 800 років Божого милосердя в Порціунколі
П'ятниця, 05 серпня 2016, 12:35 Кількагодинною, але дуже промовистою була подорож Папи Франциска до Ассізі з нагоди 800-річчя Ассізького прощення – Відпусту «Порціунколи», що відбулося пополудні 4 серпня 2016 року. Це були 34-ті відвідини цього місця Вселенськими Архиєреями, а Папа Франциск побував тут удруге.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Папа Франциск: «Під час подорожі до Канади я не переставав молитися за український народ»
- Владика Давид Мотюк: «УГКЦ в Канаді солідарна з корінними народами»
- Папа Франциск: «Не забуваймо про мучеництво, яке переживає Україна»
Місто Ассізі привітало Святішого Отця яскравим квітковим килимом площею 130 квадратних метрів. Традиційна італійська «Infiorata», розстелена з живих квітів і з квітковим написом «Франциск – свідок покори, приклад миру та прийняття», зображає святого Франциска і була виготовлена протягом однієї ночі 60 волонтерами – майстрами створення таких декоративних композицій.
У базиліці Пресвятої Богородиці Ангелів Папу Франциска радісно вітали священики, богопосвячені особи та миряни, заангажовані в парафіяльному житті. Всередині цього величного собору, завершеного 1679 року, розташована маленька церковця, відома як «Порціункола», що споруджена приблизно в ІV сторіччі «на малій порції землі» – звідки й назва самої церковці. В цьому маленькому, занедбаному храмі, який відбудував святий Франциск 1209 року, усвідомивши своє покликання, він заснував Орден братів менших, ввіряючи його під опіку Пресвятої Богородиці. У липні 1216 року святий Франциск отримав об’явлення про особливий відпуст – Прощення Ассізі, або Індульгенцію Ассізі.
Святіший Отець, як паломник, скромно ввійшов до Порціунколи, і, поклавши на престол вінок, заглибився в особистій, довгій та інтенсивній молитві.
Потім, після прочитання євангельського уривку, що розповідає, як Петро запитував Ісуса про те, скільки разів слід прощати, на що Учитель відповів притчею про прощеного слугу, який не простив своєму боржникові, Його Святість насамперед пригадав слова святого Франциска, сказані саме на цьому місці перед людом та єпископами: «Бажаю всіх вас відправити до раю». Він зазначив, що рай - це ніщо інше, «як таїнство любові, яке назавжди пов’язує нас з Богом».
Після цього Святіший Отець разом з ієрархами та францисканцями протягом години уділяв Святу Тайну Примирення.
Висповідавши 19 вірних та привітавшись із присутніми членами Ордену братів менших, Папа Франциск подався до лазарету монастиря отців францисканців, – невеликого шпиталя, де доглядають хворих і похилих віком священиків і братів – де зустрінувся із хворими та з персоналом, який ними піклується.
Наостанок Святіший Отець привітав вірних, зібраних на площі, нагадавши їм, що потрібно завжди прощати, прощати з глибини серця, бо всім нам потрібне прощення.
Приватний візит Папи Франциска до Ассізі не залишився без уваги світових мас-медіа – понад 200 журналістів з усього світу висвітлювали цю подію.
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»