«"Вітер На-Дії" – нагода молоді з усієї України зустрітися віч-на-віч», – о. Ростислав Пендюк
Вівторок, 08 липня 2014, 15:47 «Ми хочемо розповісти сьогодні вам про подію, яка, сподіваємося, буде доброю, гарною, а також, маємо надію, стане традиційною у Львові», – такими словами о. Ростислава Пендюка, голови Комісії у справах молоді УГКЦ, розпочалася зустріч організаторів Всеукраїнського з’їзду молоді «Вітер На-Дії» з пресою.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Отець Ростислав Пендюк: «Вітер На-Дії» у Кракові ― про відкриту Церкву і Україну з новими сенсами для Європи
- Представники УГКЦ взяли участь в обговоренні документа «Напрямки відзначення Світового дня молоді у місцевих Церквах»
- Увага! Поновлюється реєстрація на інтерактивно-навчальний курс МАПа_edu 2020
Окрім голови оргкомітету з’їзду, 8 липня в антикафе «Комуна» на запитання ЗМІ відповідали: Уляна Стадник, заступник начальника управління молоді, сім'ї та спорту Львівської міської ради, Іван Гаргай, координатор майстерень у рамках з’їзду, та Роман Демуш, ведучий духовно-мистецької програми «Вітру На-Дії».
«Ми запропонували, щоби Львів став таким майданчиком, місцем, де молодь Церкви, молодь християнська загалом, зможе збиратися. У Львові відбувається безліч чудових подій, об’єднуються митці, музиканти, науковці, і ми хочемо теж запропонувати, щоби Львів став місцем єднання християнської молоді. Адже цієї молоді дуже багато по цілій Україні та поза її межами, і вона теж потребує оцієї зустрічі», – розповів о. Ростислав.
«У сучасному світі інтернет немовби вириває нас із соціального життя, і ми починаємо бути трохи самотніми. Маючи по кілька тисяч друзів у соціальних мережах, водночас залишаємося ніби на узбіччі. Ми все рідше зустрічаємося віч-на-віч, все рідше маємо можливість торкнутися одне одного, поспілкуватися, і власне цей з’їзд має стати такою доброю нагодою», – сказав голова оргкомітету Всеукраїнського з'їзду молоді.
Уляна Стадник розповіла про події п’ятниці, 11 липня, другого дня з’їзду, зокрема повідомила про флешмоб для всіх гостей «Вітру На-Дії». Також представник Львівської міської ради заявила про відкритість міста: «Ми будемо раді бачити у Львові гостей з Півночі, зі Сходу, з Півдня, можливо, з інших країн». Як згодом зазначив о. Ростислав, до участі в події зголосилася молодь із Києва, Дніпропетровська, Одеси, «а з Тернополя цілий поїзд збирається їхати».
Іван Гаргай зізнався, що під час приготувань до з’їзду вивчив багато нових слів, наприклад, «карлінг», «стрінг-арт». А ще відповідальний за майстерні зробив для себе багато відкриттів: «Я навіть не думав, що можна робити такі геніальні речі з нічого». Ці та інші майстерні й майданчики дозвілля гості з’їзду побачать вже в суботу, 12 липня, на Хуторівці.
Роман Демуш розповів про особливе значення музичної частини «Вітру На-Дії». За його словами, християнську радість молоді люди на з’їзді висловлюватимуть піснями і танцями. «Пісня і танець, якщо правильно зорганізовані, можуть стати молитвою душі. Це спосіб подяки Богові-Творцеві за ті моменти радості, які молодь переживатиме», – розповів Роман, котрий буде ведучим разом із Маріанною Фірткою.
Наприкінці о. Ростислав нагадав, що в приготуванні до Світового дня молоді, який відбудеться у Кракові в 2016 р., Папа Франциск для всіх молодих людей на 2014 р. дав гасло: «Блаженні вбогі духом, бо їхнє царство небесне». «Вітер На-Дії» у відповідь на заклик Папи також взяв собі це гасло: «Ми вирішили з’їзду надати соціального виміру. На нашу духовно-мистецьку програму, де виступатимуть гурти, ми також запрошуємо соціальні організації». Як розповів голова Комісії у справах молоді УГКЦ, на з’їзд запросили «Громадський центр соціально-активних молодіжних ініціатив» (САМІ), Центр опіки сиріт, Центр духовної підтримки осіб з особливими потребами «Емаус», в’язничне капеланство, Спільноту святого Егідія, «щоби заохотити молодь, показати, що соціальний вимір дуже важливим, що поруч є дуже багато людей, які мають потреби, і на ці потреби кожен може відповісти – для цього не потрібні надзусилля».
Марта Зозуля
Фото: Андріана Стахів
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»