Відповідальність за створіння та енергетичні виклики сьогодення в Східній Європі
Четвер, 12 травня 2011, 17:37 Днями в Ужгороді відбулася міжнародна конференція на тему “Відповідальність за створіння та енергетичні виклики сьогодення в Східній Європі”, в якій взяли участь представники християнських Церков, юдаїзму, ісламу; фахівці з питань змін клімату, енергозбереження і відновлювальної енергетики; працівники ВНЗ, природоохоронних установ, органів влади та місцевого самоврядування, а також активісти НУО і журналісти.
Днями в Ужгороді відбулася міжнародна конференція на тему “Відповідальність за створіння та енергетичні виклики сьогодення в Східній Європі”, в якій взяли участь представники християнських Церков, юдаїзму, ісламу; фахівці з питань змін клімату, енергозбереження і відновлювальної енергетики; працівники ВНЗ, природоохоронних установ, органів влади та місцевого самоврядування, а також активісти НУО і журналісти.
Питання усвідомлення та здійснення відповідальності за створіння набуває все більшої актуальності та ваги в контексті глобалізації і локального загострення екологічної кризи, жертвами яких стають мільйони людей і внаслідок яких створений Богом світ зазнає непоправних руйнувань.
На конференції були розглянуті різноманітні соціально-екологічні проблеми, пов’язані із забезпеченням енергетичних потреб сучасного людства. Згідно з широкомасштабним дослідженням змін клімату міжнародною експертною групою в складі ООН (IPCC), дисбаланс кліматичної системи нашої планети набрав обсягу, який не має прикладу в історії людства. Зростання температури повітря і океанів, танення та відступ континентальних льодовиків, підвищення рівня світового океану, зміщення кліматичних зон, збільшення частоти та потужності таких екстремальних природних явищ, як хвилі нестерпної спеки, руйнівні буревії, надмірні опади та затоплення великих територій – все це тільки деякі з численних негативних наслідків змін клімату, спричинених впливом людини на навколишнє середовище. Продукування енергії з викопних джерел не тільки спричинює глобальні кліматичні зміни, а й негативно вливає на стан здоров’я населення. Що ж до атомної енергетики, в якій дехто шукає вихід з енергетичної кризи, то вона є чи не найдорожчим джерелом енергії, якщо врахувати всі фактори: від добування уранової руди – до невирішеної проблеми утилізації радіоактивних відходів. Крім того, трагічний досвід Чорнобиля та Фукусіми є безперечним аргументом для того, щоби шукати більш безпечні для людини та довкілля джерела енергозабезпечення.
Особливу увагу учасники конференції присвятили ролі Церков та релігій для збереження довкілля. З доповіддю на відповідну тему виступив д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства з питань екології, який наголосив, що екологічна місія Церкви полягає насамперед у формуванні свідомості щодо відповідальності за створений світ перед нашим спільним Творцем. За переконанням доповідача, суттєва частина цієї відповідальності має реалізуватися вже на рівні якісного особистого стилю життя за мудрого використання технічних засобів, поміркованого та економного використання природних ресурсів і енергії. Рівночасно, стартуючи на інституційному рівні, через практичні проекти щодо впровадженню відновлювальних джерел енергії, енергоефективності та заощадження енергії Церква може дати достовірне свідчення власної віри в Бога-Творця і Спасителя світу і таким чином проводити нову євангелізацію.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»