Відбулися чергові збори душпастирів УГКЦ в Італії
Вівторок, 02 листопада 2010, 10:56 26-27 жовтня 2010 в Українському папському інституті св. Покрови у Римі під головуванням Преосвященного Владики Діонісія (Ляховича), Апостольського візитатора, та о.Олександра Сапунка, пасторального координатора, відбулися чергові збори душпастирів УГКЦ в Італії. Зустріч розпочалася спільною молитвою у каплиці Папського інституту св. Покрови. Відтак Владика Діонісій представив загальну ситуацію церковних громад УГКЦ в Італії, наголосивши, що з часу останніх зборів збільшилося приблизно на десять, і таким чином їх загальна кількість сьогодні становить коло 140 душпастирських осередків.
26-27 жовтня 2010 в Українському папському інституті св. Покрови у Римі під головуванням Преосвященного Владики Діонісія (Ляховича), Апостольського візитатора, та о.Олександра Сапунка, пасторального координатора, відбулися чергові збори душпастирів УГКЦ в Італії. Зустріч розпочалася спільною молитвою у каплиці Папського інституту св. Покрови. Відтак Владика Діонісій представив загальну ситуацію церковних громад УГКЦ в Італії, наголосивши, що з часу останніх зборів збільшилося приблизно на десять, і таким чином їх загальна кількість сьогодні становить коло 140 душпастирських осередків.
На початку Апостольський візитатор запропонував представив душпастирів, які вперше беруть участь у загальних зборах з огляду на їхнє недавнє призначення для служіння в Італії: о.Віктор Чуляк, капелан у містах Фаенца, Форлі та Чезена, о.Олексндр Товт, капелан у м. Павія, о.Ігор Данильчук, о.Ігор Голинський, капелан у м.Турин, о.Роман Бриндзей, капелан у м.Капуа.
Після цього зустріч продовжилася духовним словом Владики Діонісія, у якому єпископ ще раз наголосив, що його програмна доповідь залишається від початку і досі та сама, як цього вимагає від нас Церква: «Це концепція Церкви як сопричастя, діалогу, співпраці, послуху і дисципліни. Незважаючи на труднощі, моя постава залишається та сама як батька, брата і друга». Далі єпископ, спираючись на вчення Папи Венедикта XVI, зосередив увагу присутніх на темі покликання та завдання священика.
По закінченні промови Апостольського візитатора священики поділилися власним досвідом та заувагами щодо почутого.
В пообідній програмі збори продовжилися роботою у групах на тему: «Що потрібно зробити для покращення душпастирства в Італії», на основі Програмної доповіді Апостольського візитатора на початку служіння в Італії. Після цього секретарі трьох груп прозвітували про гострі проблеми та представили пропозиції, які, на думку їхньої групи, могли б якісно покращити стан душпастирства УГКЦ в Італії. Так, о.Олександр Лісовський, представляючи одну із трьох груп, зробив найбільший наголос на необхідності катехизації українських вірних в Італії. Дуже часто, будучи саме в особливих умовах життя на чужині, людина приходить тут до Церкви вперше у своєму житті. Самозрозуміло, що такі люди мало обізнані із правдами християнської віри. Для налагодження цієї ситуації було запропоновано присвятити перед Божественною Літургією чи в самій Літургії 5-10 хвилин саме катехизації. Допоміжним засобом у катехизації може бути парафіяльний бюлетень. Крім того, необхідно налагодити те, щоб в усіх громадах протягом тижня був відведений час для катехизації, а діяльність священика щоб захоплювала різного роду служіння, починаючи від молитовних обрядів і закінчуючи соціальним служінням.
Отець Віталій Тарасенко, представляючи іншу групу, запропонував, щоб душпастирі УГКЦ в Італії збиралися на спільні збори більше ніж два рази в році. Можливо, доцільно організовувати збори регіонального рівня. Також, важливо налагодити тіснішу співпрацю з італійськими церковними громадами, особливо в організації спільних церковних заходів. Саме такі кроки мали б допомагати в інтеграції українців в італійську культуру та духовність та, водночас, застерігали б їх від абсолютної асиміляції.
Отець д-р Андрій Танасійчук від своєї групи запропонував, щоб налагодити тісніший зв'язок між українськими церковними громадами в Італії. Першим кроком у цьому напрямку могло б стати випрацювання календаря подій в громадах, зокрема у відпустових місцях, при яких діють українські душпастирські осередки, та його публікації на офіційному сайті УГКЦ в Італії. Це б значно покращило зацікавлення одних громад відвідувати інші.
Крім того, дана група наголосила про деякі казуси канонічного статусу наших громад в Італії та необхідності вироблення чіткішої стратегії діяльності церкви в умовах імміграції. Для доброго сприйняття нашої церкви та наших вірних потрібно дещо більшого ознайомлення італійців із нашою духовністю та культурою.
О 18:15 священики зібралися у Каплиці Папського Інституту св. Покрови на спільну молитву Вечірньої.
У середу, 28 жовтня, збори продовжилися ранішньою спільною Божественною Літургією та другою частиною робочого засідання. Продовжуючи обговорення висунутих пропозицій, було прийняте рішення видати брошурку в італійській мові, яка б коротко могла ознайомити італійців із історією та особливостями нашої Церкви. Також, найближчим часом буде розроблено календар подій в українських церковних громадах в Італії та опубліковано на офіційному сайті УГКЦ в Італії.
Посилаючись на рішення Синоду УГКЦ 2010 (н. 65), душпастирі УГКЦ в Італії обговорили також про стратегію розвитку практики святкування щорічного відзначення «Дня молоді». Щодо дня і місця його відзначення в наступному році буде повідомлено згодом.
Під час зборів також відзначено, що останнім часом спостерігається занепад відчуття патріотичності і збереження української ідентичності між українцями в Італії, тому у парі з душпастирством, на зразок Андрея Шептицького і Йосифа Сліпого, необхідно робити також акцент на патріотичність.
Також, було прийняте рішення розпочати підготовку української молоді в Італії до участі у Світовому з’їзді молоді у Мадриді (половина серпня 2011), у якому відбудеться участь наших єпископів і священиків у запрограмованій Божественній Літургії Візантійського обряду.
Крім того прийняте рішення, щоб кожного року у третю неділю жовтня на чолі із Апостольським Візитатором відбувати спільне паломництво бажаючих українських громад Італії до Люрду.
Наступні загальні збори душпастирів УГКЦ в Італії заплановано провести 28-31березня 2011 року у Лоретто, провінція Анкона в Центральній Італії.
http://www.chiesaucraina.it/ucra/index.php?option=com_content&task=view&id=323&Itemid=99999999
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»