Відбулася онлайн-зустріч керівників католицьких навчальних закладів із Блаженнішим Святославом
Четвер, 27 серпня 2020, 22:42 26 серпня 2020 року Божого відбулася онлайн-зустріч керівників католицьких навчальних закладів із Патріархом УГКЦ Блаженнішим Святославом.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
Блаженніший Святослав привітав усіх з початком нового навчального року та подякував за можливість бути з усіма, хоч і віртуально. Глава Церкви висловив думку про важливість спілкуватися та обмінюватися думками, щоби бути сильнішими і знаходити відповіді на непрості питання в умовах пандемії COVID-19 і поділився досвідом обговорення сучасної ситуації на найвищому рівні. 19 серпня, у свято Преображення, відбулася особиста зустріч Баженнішого Святослава з Прем’єр-міністром України п. Денисом Шмигалем. У розмові з очільником УГКЦ Прем’єр-міністр зазначив, що йому відомий позитивний досвід навчального процесу в приватних католицьких школах Івано-Франківська, тому від католицьких шкіл і дитсадків очікує доброго прикладу для державних навчальних закладів. Пан Шмигаль підтримав пропозицію Блаженнішого Святослава, щоб темою першого уроку нового навчального року зробити здоровий спосіб життя в умовах пандемії.
20 серпня у складі ВРЦіРО Глава нашої Церкви взяв участь у зустрічі з Прем’єр-міністром та першими особами МОЗ, МОН і Міністерства культури. На зустрічі обговорювалося питання початку нового навчального року в умовах загострення і поширення COVID-19. Учасники пропонували шукати можливості організувати навчання у звичних умовах шкільного життя.
Тому Глава УГКЦ зі свого бокуподав пропозиції, які випливають із традиції нашої Церкви: «Ми можемо проблему перетворити на нагоду, а виклик – на можливість. Найімовірніше, єдиною перешкодою для поширення цього вірусу є плекання певного виду культури – культури здорового способу життя».
Пропозиції (від Церков України) щодо організації навчального процесу:
1. Необхідність температурного скринінгу (особливо перед виходом з дому).
2. Уникання надмірного скупчення в одному місці великої кількості дітей.
3. Диверсифікація входу/виходу в приміщення (наскільки дозволяє будівля).
4. Скорочення тривалості уроку.
5. Провітрювання навчальних приміщень.
6. Уроки на свіжому повітрі (коли дозволяє погода).
7. Перерви в різний час для різних класів з метою зменшення скупчення дітей.
8. Один учень за партою.
9. Забезпечення дезінфекторами, можливість для частого миття рук.
10. Носіння масок, або ж, якщо є змога, прозорі щитки для вчителів.
11. Виховання відповідальності (надмірне покладання на Божу волю є гріхом).
12. Такі уроки виховують свідомість і відповідальність не тільки дітей, а й батьків.
13. Вакцинація. Початок навчального року збігається із сезонним загостренням ГРЗ та ГРВІ. Важливо пояснювати про значення об’єктивних речей, які зберігають здоров’я.
14. Поширювати культуру здоров’я та виховання нового способу життя в сучасних обставинах, навчитися правильно та ефективно поводитися.
15. Дбати про всіх членів нашої спільноти, які довірені Господом Богом нашій відповідальності, – дотримуватися правил, виховувати та бути відповідальним.
«На рівні УГКЦ, – зауважив Блаженніший Святослав, – з боку Комісії освіти і виховання та Комісії охорони здоров’я бажаємо допомогти католицьким закладам освіти якнайкраще і якнайбезпечніше почати навчальний рік.
Як Глава Церкви, готовий послужити усім чим тільки можу! Бути вашим голосом перед першими особами нашої держави, а з іншого боку дуже хочу, щоб ми показали приклад будівництва нової культури здоров’я в нових обставинах. Приклад католицької освіти має бути таким, де ця культура плекається по-особливому, де свідомість здорового способу життя є присутньою, і в такий спосіб, бути патріотами, любити Господа Бога, свою Батьківщину, католицьку школу, спільноту, свого ближнього”.
Комісія УГКЦ освіти та виховання
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»