Волонтерський табір у Лаврівському монастирі св. Онуфрія
Понеділок, 15 червня 2009, 13:12 5-11 липня 2009 року організовується Волонтерський табір у Лаврівському монастирі св. Онуфрія біля Старого Самбора на Львівщині.
5-11 липня 2009 року організовується Волонтерський табір у Лаврівському монастирі св. Онуфрія біля Старого Самбора на Львівщині. На початку XXI ст. Лаврів зустрів кілька ювілеїв. Так у 2007 році виповнилося 600 років з часу першої письмової згадки про монастир, у 2008 р минуло 220 років від відкриття у Лаврові зразкової німецькомовної школи (1788 р), а цього річ минає 70 років з часу приходу до Лаврова радянської влади (1939 р), яка розграбувала і знищила монастир. Слід відзначити, що монастир розташований 100 м праворуч від дороги Львів-Великосілля у підніжжі невеликого порослого лісом пагорбу, на схилах якого ще за часів Австро – Угорщини зроблені відстійники для води, що самоплином тече до монастиря. Навколо монастиря досить великий тінистий парк, липові саджанці для якого митрополит Андрей Шептицький замовляв у Сполучених Штатах. В парку є спортивний майданчик: футбольний і волейбольний; турніки та невеликий басейн, щоправда без води. Сам комплекс складається з церкви (13-17 ст.), оборонної вежі-дзвіниці (17 ст.) та двохповерхового монастирського приміщення (18-поч.20 ст.). Подвір’я заросле травою, стежки вимощені гравієм. Навпроти монастирського комплексу розташовані приміщення районної психоневрологічної амбулаторії, руїни колгоспних хлівів та невеличка вціліла частина колишньої австрійської школи.
Як повідомляють організатори табору, метою і завданням волонтерів є зібрати разом людей, небайдужих до долі таких місць як Лаврів, привернути увагу молоді до подальшої долі Лаврівського монастиря та відновлення його ролі у культурному та науковому вимірах.
На початку волонтері планують виконати початкові технічні роботи, такі як, прибирання території та приміщення монастиря, косіння, фарбування і побілка, миття вікон, розчищення «Хресної дороги» та ін.
Проживатимуть волонтери у келіях монастиря. Ввечері буде можливість посидіти біля вогнища. Крім того, в часі волонтерського табору планується одноденний похід на г. Маґура (1022 м), або до витоку р. Дністер.
Організатори просять усіх охочих зголошуватися до 28 червня 2009 року на e-mail [email protected]. Контактна особа Богдан Сольчаник.
Департамент інформації УГКЦ
Додаток:Історична довідка
Лаврівський Святоонуфріївський монастир заснований у середині 13 століття. Перша документальна згадка про нього походить з початку 15 ст (1407 р). Згідно з переказами був усипальницею князя Лева Даниловича. Найбільшого розквіту досяг у другій половині 17 ст. Саме в цей період у його стінах були поховані молдавські господарі Степан Петричайко (1675 р) та Костянтин Басарб (1681 р), а також єрусалимський патріарх Макарій (1681 р). Протягом більш ніж ста років в Лаврові функціонувала зразкова німецькомовна школа (1788-1911 рр), саме в цей час Лаврів стає не лише духовним, але значним освітнім осередком Бойківщини. Вже у 20 столітті Лаврівський монастир мав одну з найбагатших бібліотек в Галичині, адже монастир передплачував практично всі видання, що виходили в тодішній Австро-Угорській імперії. У фондах його бібліотеки зберігались стародруки XVI – XVII століть, а також цінна німецько і польсько мовна періодика XIX – XX століть. Лаврівський монастир є також важливою архітектурною та мистецькою пам’яткою. Зокрема найдавніша частина храму датується 13 століттям (навіть у Львові немає настільки давніх будівель), а фресковий розпис бабинця (15 ст) є, разом із розписом Миколаївської церкви у Львові, найдавнішою пам’яткою західноукраїнського сакрального мистецтва цього періоду. Історія в Лаврові зупинилася восени 1939 року. Буквально за кілька тижнів було розграбовано і практично повністю знищено бібліотеку, церкву перетворено на конюшню. Після закінчення війни в Лаврові було відкрито школу для розумово неповноцінних дітей. Таким чином радянська влада руйнувала Лаврів не лише матеріально, але й символічно. Протягом років в населення формувалася стійка негативна асоціація Лаврова зі школою для «хворих» дітей. А оскільки в людській свідомості те, що невідоме, інше, не таке, завжди викликає різного роду захисні реакції, то і місцеве населення захищалося від «нового» Лаврова сміхом. З часом Лаврів з релігійного, освітнього та культурного центру перетворився у місце, для хворих, у місце над яким і з якого потрібно сміятися, у місце яке асоціюється не з освіченістю чи культурністю, а скоріше з повною їх відсутністю.
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»