Владика Микола Бичок узяв участь в Австралійській конференції католицьких єпископів
П'ятниця, 13 травня 2022, 09:32 5-12 травня в Сіднеї відбулася Австралійська конференція католицьких єпископів, у якій узяли участь усі католицькі єпископи. Владики вперше зібралися на цю конференцію наживо після двох років пандемії, оскільки до цього зібрання проходили в онлайн-режимі.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Владика Микола Бичок звершив Архиєрейську Святу Літургію у місті Перт
- У Мельбурнській єпархії відбувся Соборчик духовенства
- Владика Микола Бичок взяв участь в благодійному заході на підтримку України в Ардірі (Австралія)
Кожен день конференції розпочинався із Божественної Літургії, після якої проходили робочі засідання. Впродовж першого дня було обрано президента Австралійської конференції католицьких єпископів - владику Тімоті Костелло, архиєпископа Перту, та його заступника владику Ентоні Фішера, архиєпископа Сіднею.
Впродовж наступних днів було також обрано голів і делегатів до різних комітетів Австралійської конференції католицьких єпископів. Варто зауважити, що всього є 11 таких комітетів: 1. Канонічне право; 2. Католицьке виховання; 3.Міжконфесійний діалог і християнська єдність; 4. Доктрина і мораль; 5. Євангелізація, миряни та служіння; 6. Захист життя, родина та публічна думка; 7. Літургія; 8. Захист від сексуального зловживання; 9. Відносини з аборигенами; 10. Соціальна справедливість, місія та служіння; 11. Собор Католицької Церкви в Австралії.
Згідно з давньою традицією, кожен єпископ, окрім повіреної йому єпархії, виконує також служіння в одній із комісій Австралійської конференції католицьких єпископів. Кожен з єпископів отримав призначення, до участі в якійсь комісії. Владику Миколу Бичка призначили до Комісії у справах євангелізації, мирян і служіння.
Впродовж семи днів засідань було порушено дуже багато тем, серед яких: звіти різних комісій конференції, канонічні питання, католицьке виховання в закладах освіти, християнська єдність і міжконфесійний діалог, виклики для католицької церкви через сексуальні зловживання, доктрина моралі, вихід з карантину, наголос на католицькій родині та приклад батьків у вихованні дітей, євангелізація та участь мирян в житті церкви, літургійні питання та підготування до 2-ї сесії Собору Католицької Церкви в Австралії.
9 травня владика Микола Бичок звернувся до Австралійської Конференції Католицьких Єпископів з окремим зверненням щодо війни в Україні, зазначивши: «Сьогодні я хочу поділитися з вами лише болем мого народу і моєї землі, які вже два з половиною місяця терплять від жахливої війни з Росією. Це є дуже символічно, що я сьогодні, 9 травня, промовляю до вас, оскільки Росія святкує день перемоги. Сьогодні 75-й день війни. Ми, українці, разом з апостолом Павлом промовляємо: «Нас тиснуть звідусіль, але ми не пригноблені; ми в труднощах, та ми не втрачаємо надії…» (2 Кор. 4, 8). Хочу поділитися із вами свідченням надії наших військових, які дякували за численні молитви: вони відчувають велику підтримку з неба у цій війні. Військові просили нас не переставати молитися. Що більше, вони говорили, що цю злу силу не можна перемогти тільки у військовий спосіб, а перш за все в духовний спосіб – через щиру молитву та покаяння».
Варто зазначити, що серед робочих документів для Єпископської конференції була також молитва за мир та спокій в Україні, якою всі присутні владики молилися впродовж цілого тижня.
Завершальний день конференції єпископів закінчився урочистою Божественною Літургією, після якої всі повернулися до своїх дієцезій та єпархій.
Довідка
В Австралії є понад п’ять мільйонів католиків. Це є найбільша християнська конфесія, що становить майже чверть громади.
Католицька Церква в Австралії складається з тридцяти п’яти дієцезій, кожну з яких очолює єпископ. Дієцезії включають географічні райони, військову єпархію а також п'ять Східних Католицьких Церков, серед яких є Українська Греко-Католицька Церква.
Постійною національною асамблеєю єпископів є Конференція католицьких єпископів Австралії (ACBC). Обраним президентом Конференції єпископів є преосвященний владика Тімоті Костелло, архиєпископ Перту.
Пресслужба Мельбурнської єпархії УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»