Владика Борис Ґудзяк очолить Філадельфійську митрополію УГКЦ у США
Понеділок, 18 лютого 2019, 13:07 У понеділок, 18 лютого 2019 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск потвердив рішення Синоду Єпископів УГКЦ і призначив владику Бориса Ґудзяка Архиєпископом і Митрополитом Філадельфійським УГКЦ у США, перенісши його з Паризької єпархії Святого Володимира Великого.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Президент Ради єпископських конференцій Європи і владика Борис Ґудзяк відвідали Ірпінь
- «Україна стала донором нових сенсів для світу», – митрополит Борис Ґудзяк
- «Українські герої – це люди любові», – владика Борис Ґудзяк
Водночас Святіший Отець призначив Апостольським адміністратором вакантного осідку Паризької єпархії Святого Володимира владику Гліба Лончину, який очолює Єпархію Пресвятої родини з осідком у Лондоні.
Владика Борис стане сьомим Архиєпископом і Митрополитом Філадельфійської митрополії. Його інтронізація відбудеться 4 червня 2019 року в соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Філадельфії. Її здійснить Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.
Філадельфійська архиєпархія УГКЦ у США була вакантною відтоді, як 16 квітня 2018 року повідомлено про те, що Папа Франциск прийняв зречення з уряду тодішнього Архиєпископа і Митрополита владики Стефана Сороки.
Владика Борис Ґудзяк дотепер очолював єпархію Святого Володимира Великого, що служить вірним греко-католикам у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії, з 19 січня 2013 року. Саме тоді Папа Венедикт XVI підніс Апостольський екзархат українців-католиків у Франції до статусу єпархії, і владика Борис став її першим єпархом. До того він здійснював служіння Апостольського екзарха, на яке був призначений 21 липня 2012 року. Єпископську хіротонію владика Борис отримав 26 серпня 2012 року в катедральному соборі Святого Юра у Львові, а інтронізація відбулася 2 грудня 2012 року в соборі Паризької Богоматері. До початку єпископського служіння був організатором і ректором Українського католицького університету у Львові, а після хіротонії став його президентом.
Владика Борис Ґудзяк народився у США в родині біженців-мігрантів з України, навчався в університеті в Сиракузах та в Римі під омофором патріарха Йосифа Сліпого. Докторський ступінь зі славістики та візантиністики здобув у Гарвардському університеті.
«Господь провадив мене служити в різних країнах. У свободі та мирі віддаюся цьому призначенню. Щиро бажаю служити співбратам у єпископстві, духовенству, монашеству та вірним Філадельфійської митрополії. У 58 років починати нове життя - це великий Божий дар і священний привілей», - сказав владика Борис в коментарі для офіційної веб-сторінки єпархії Святого Володимира.
Протягом шести років служіння владики Бориса кількість парафій і душпастирських осередків єпархії зросла з 20 до 44, а священиків - з 9 до 23-х. Уперше в історії УГКЦ єпархія налагодила систематичну душпастирську діяльність в Нідерландах, Швейцарії та Люксембурзі. У 2013 році на кошти українських жертводавців єпархія придбала храм у містечку Санліс під Парижем, де в XI столітті мешкала донька князя Ярослава Мудрого Анна, королева Франції. Там діє парафія Святих князів страстотерпців Бориса і Гліба та Культурний центр Анни Київської. Спільними зусиллями духовенство та миряни розробити душпастирський план «Христос - наша надія», який зараз втілюється в єпархії.
«Нашим найбільшим досягненням та благословенням є єпархіальна єдність і мир. Лише вони можуть забезпечити тривалість і розвиток проектів, які ми розпочали», - наголосив владика Борис.
«Я бажаю провадити архиєпархію і митрополію слухаючи. Це земля, на якій я народився, де був охрещений, де поховані мої батьки. Однак 30 років свого дорослого життя я жив і служив в Європі. Багато всього змінилося, є багато викликів і в суспільстві, і в Церкві, однак вірю, що Господь, який голосом Церкви мене кличе до нового служіння, провадитиме і мене, і довірених мені людей, яким я хочу бути насамперед братом, батьком і душпастирем. Мені треба багато вчитися».
Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами www.vaticannews.va/uk.html
та ugcc.fr
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»