Владика Богдан Дзюрах: «Хочемо бути носіями надії, закоріненої у вірі у воскресіння Христа, яка відкриває вже в цьому світі перспективу вічного життя»
Субота, 30 липня 2022, 17:10 Від імені нашої Церкви та нашого народу я хотів би скористатися цією нагодою, щоб висловити нашу глибоку вдячність за гостинність та щедрість нашим сестрам і братам тут, у Німеччині, і всім людям доброї волі, і сказати всім вам із глибини мого серця: «Благослови вас Бог!».-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- Владика Богдан Дзюрах: «Соборність означає те, що я зауважую поруч із собою іншу людину»
- Духовенство УГКЦ Німеччини та країн Скандинавії провело чергову зустріч в рамках програми «Духовний імпульс»
Такиим словами вдячності звернувся владика Богдан Дзюрах, Апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, до учасників традиційних щорічних урочистостей свята Святого Ліборія та міжнародної молитви за мир в Україні й у світі, які проходили в катедральному храмі архидієцезії в м. Падерборн 27 липня 2022 року.
«Україну розпинають на очах світу – така драма військового нападу, яку переживає наш народ понад вісім років і яка з 24 лютого набула форми відкритої та нещадної війни. За наказом кремлівського деспота російські війська чинять усі мислимі й немислимі військові злочини проти нашого народу», – розпочав свій виступ єпископ з опису реалій війни, яку досвідчує український народ, представляючи присутнім трагічні події, вчинені окупантами, та констатував, що весь світ із захопленням і признанням дивиться на мужність, жертовність та хоробрість наших людей у захисті своєї гідності, свободи, зрештою, самого існування.
Висловлюючи присутнім слова вдячності за підтримку рідного народу у війні, владика Богдан наголосив, що витривалість у цих випробуваннях дає нам Божа благодать, віра в силу правди та любові, а також солідарність багатьох людей доброї волі в усьому світі, які не стежать за цією боротьбою європейського народу за власне існування як байдужі спостерігачі, але допомагають нам як можуть, залишаються солідарними з нами і підтримують нас різними способами.
«У цих обставинах ми бачимо себе Церквою Христовою, яка відчувається покликаною бути Церквою, яка є близькою до постраждалих, розділяючи та приносячи перед Богом їхній біль і страждання, допомагаючи їм зцілювати та полегшувати їхні рани і травми», – сказав Апостольський екзарх, говорячи про чисельну міграцію українців через війну та пов’язані з цим виклики.
Також серед усіх людських потреб і бажань, викликаних війною, владика Богдан виокремив три найголовніші: «Якщо прислухатися до наших співвітчизників ще глибше, то відкриєш ще більш суттєві прагнення, які живуть нині в серцях усіх українців, а саме: миру, справедливості та свободи».
На закінчення єпископ закликав усіх до молитви за відповідальних за долі народів і людства загалом, щоби вони не піддалися спокусі йти на компроміс із агресором, а твердо й рішуче стали і діяли на боці жертви.
«Ми поручаємо Божому милосердю і Божому провидінню самих себе, щоб ми стали вірогідними вісниками надії, справжніми миротворцями та відважними знаряддями примирення між людьми та народами», – мовив владика Богдан.
Варто додати, що на цих урочистостях було представлено «Дзвін миру» – унікальний проєкт авторства сучасного митця, співака і художника Майкла Патріка Келлі (Michael Patrick Kelly), який вилито з гільз та залишків зброї часів Першої світової війни. Цей дзвін автор представляє на кожному своєму концерті та запрошує усіх присутніх, після удару у дзвін, увійти у хвилину тиші й молитви за мир.
Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»