Владика Богдан Данило представив Постійному Синодові звіт діяльності Комісії у справах духовенства
Вівторок, 28 травня 2019, 20:24 Владика Богдан Данило, Єпарх Пармський та очільник Комісії у справах духовенства Української Греко-Католицької Церкви, поділився своїми коментарями щодо представлення звіту діяльності очолюваної ним Комісії перед владиками Постійного Синоду, які засідають впродовж 27–29 травня у Патріаршому домі у Львові.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Обрано новий склад Постійного Синоду УГКЦ
- Владика Богдан Данило про Перемишль його дитинства та теперішню відкритість містян до українських біженців
- Відбулася річна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства
Дві підкомісії у складі Комісії у справах духовенства
«На цій зустрічі Постійного Синоду Комісія у справах духовенства мала нагоду представити звіт своєї діяльності за 2018-2019 роки, за цей період від травня до травня. Наша Комісія містить дві підкомісії: одна займається підготовкою та вишколом семінаристів, а інша – постійною формацією і супроводом священиків.
Щодо семінарій, то одним із головних напрацювань було створення однієї оновленої катехитичної програми, яку буде введено чи навіть вже введено в усіх наших семінаріях, і в Україні, і поза її межами. Також ми опрацювали нову редакцію Напрямків виховання у семінаріях Української Греко-Католицької Церкви».
«Золотий вік священника»: підготовка документа для емеритів
«Щодо постійної формації ми маємо два цікавих проєкти, над якими працюємо. Одним із них є „Золотий вік священника“. Цей документ народився у Віденській архидієцезії. Отець Юрій Коласа, який є членом цієї підкомісії, переклав його на українську мову. Очевидно, цей документ спирається на реалії Австрії та порушує питання виходу священника з душпастирства на емеритуру. Ми ж створили для нього своєрідний Instrumentum laboris — таке окреме пояснення для священників України із запитаннями. До прикладу, для священників, яким виповнилося 40–50 років, ми пропонуємо поглянути на своє життя і подумати: як я дивлюся на отців, які відходять сьогодні, або як я буду дивитися на своє священство після активної душпастирської праці, чи я готовий віддати парафію. Часто ті священники, які незабаром будуть відходити, творили різні парафії, вони стали немовби їхньою дитиною, вони розпочинали з нуля. Чи вони є готовими переказати це комусь іншому, щоб він надалі управляв цим напрацюванням?»
Три етапи Програми для дружин священників
«Також прагнемо глибше поглянути на Програму дружин священників і ділимо її на три частини: підготовка, яка часто твориться вже у семінаріях, перших п’ять років подружжя, так як і в молодих пар у житті нашої Церкви і громади. Священничі родини є специфічними через те, що вони наступного дня після свячень стають зразками християнської родини і немовби не мають права чи часу робити ті помилки, які кожна родина може зробити. Тому ми хочемо їм допомогти. І ще йдеться про родини, яким понад п’ять років».
«Нам варто бути разом!» — владика Богдан Данило про формування священничих братств
«Окрім цього, прагнемо донести інформацію до священників про формування священничих братств. Я думаю, настав той час відновити їх, адже це не є щось нове. У Галичині перед війною було Братство святого Павла, існувало Братство святого Андрея, про яке згадує патріарх Йосиф. Саме він у 1973 році відновлює це Братство, особливо для священників поза межами України. Очевидно, що сьогодні серце нашої Церкви знаходиться в Україні, і тому ми б хотіли відновити це Братство з можливістю участі і священників з України, і священників поза межами України, щоби вони ідеалами священства, місійності, милосердя, євангелізації, дружнього життя могли ділитися з іншими. Ми вже оформили Статут, а тепер хочемо донести цю інформацію до духовенства, представити для владик Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, представити для координаторів, що зустрінуться восени, щоб вони просили своїх священників об’єднуватися. Нам варто бути разом, бо священник у своєму житті і служінні є унікальним і не раз чи наші радощі, пасторальні напрацювання, чи наші проблеми, турботи є спільними для нас. Таким чином, ми зможемо йти разом у тому супроводі священничого життя».
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»