"Великі українці нашого краю" збирають в УКУ школярів з цілої України
Четвер, 18 грудня 2008, 14:03 Школярів із різних куточків України прийматиме 19 грудня, у день св. Миколая, Український rатолицький eніверситет. До Львова прибудуть 35 учнів старших класів із 15-ти шкіл різних регіонів, щоби взяти участь у ІІ турі конкурсу "Великі українці нашого краю", який УКУ організував спільно з Львівською міською радою.
Школярів із різних куточків України прийматиме 19 грудня, у день св. Миколая, Український rатолицький eніверситет. До Львова прибудуть 35 учнів старших класів із 15-ти шкіл різних регіонів, щоби взяти участь у ІІ турі конкурсу "Великі українці нашого краю", який УКУ організував спільно з Львівською міською радою.
Сам конкурс відбудеться в суботу, а в неділю, 22 грудня о 12.00 в університеті нагороджуватимуть переможців. Крім конкурсу, учнів чекає культурна програма. Це, зокрема, свято Миколая, яке 19 грудня для них влаштують студенти УКУ. Вони знайомитимуть школярів із студентським життям у міні-виставі. У програмі – концерт джазової музики та вокальних номерів, ігри та колядки. Для гостей УКУ також організують екскурсію Львовом та своєрідний майстер-клас із історії – завідувач кафедри світової історії нового і новітнього часу д-р Вадим Ададуров прочитає їм лекцію, присвячену постаті Наполеона.
За словами голови оцінювальної комісії, заступника декана гуманітарного факультету Українського rатолицького eніверситету Наталі Ковальчук, такий конкурс проводиться вперше. Його мета – підтримати розвиток краєзнавчих студій і, продовжуючи гарну традицію акції "Різдво Разом", яку УКУ проводив після Помаранчевої революції, сприяти знайомству учнів і студентів із різних регіонів України, створивши умови для духовного єднання та взаємного збагачення.
У першому турі конкурсу, який тривав з 13 листопада по 1 грудня і участь у якому взяли 64 особи, школярі надсилали до eніверситету свої наукові розвідки про людей, яких вони вважають великими українцями своєї місцевості, тих, про кого широкий загал, напевно, мало що знає, але вони є видатними особистостями серед своїх краян. Зокрема, були роботи про героїв визвольної боротьби ОУН-УПА, Праведника світу Антона Сухинського, письменника і педагога Василя Сухомлинського, єпископа Мукачівської єпархії ГКЦ Мілана Шашіка, письменника Богдана Лепкого, кіноактора Леоніда Бикова та багатьох інших.
"Ми особливо були зацікавлені побачити самостійні та оригінальні роботи, які б мали яскраво виражені ознаки наукового пошуку – містили посилання на інтерв’ю, на оригінальні документи тощо, – розповідає Наталя Ковальчук. – Ми шукали ознаки справжнього, непідробного інтересу дослідників до особистості, про яку вони пишуть. Саме ті роботи, що відповідали цим вимогам, вивели своїх авторів у другий тур конкурсу".
У рамках другого туру, що триватиме 19-21 грудня, учні напишуть письмові завдання, які оцінюватиме комісія з викладачів УКУ. Вона визначить переможця конкурсу, трьох призерів і десятьох найкращих, нагородить їх пам’ятними подарунками. У другому турі письмові роботи перевірятимуть навички самостійної наукової праці. Учасники повинні будуть проаналізувати певний історичний документ і на підставі цього документу зробити певні висновки про обставини, в яких жила людина, що писала цей документ, про причини тих чи інших її дій, про ширший історичний контекст, порівняти ці обставини й контекст із сучасним часом, пояснити деякі обставини, згадані в документі.
Відділ інформації та зовнішніх зв’язків УКУ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»