В Івано-Франківській семінарії розпочався цикл духовно-екологічних роздумів над дарами Святого Духа
П'ятниця, 10 березня 2017, 15:52 7 березня 2017 року Божого з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології та з благословення о. Олеся Будзяка, ректора Івано-Франківської семінарії імені священномученика Йосафата, у рамках Великопісної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» було розпочато цикл духовно-екологічних роздумів над дарами Святого Духа для семінаристів архиєпархії.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- «Метаноя» знову перемінює серця. У Крилосі пройшов духовно-екологічний табір
- Завершився екологічний табір «Зелен-світ» у хорватському містечку Селіне
- «Сади Перемоги» започаткували в Одеському екзархаті
На початку першої зустрічі з семінаристами, яку провів о. Володимир Містерман, заступник керівника церковної екологічної інституції, було коротко презентовано Великопісну екологічну ініціативу, під час якої священик нагадав, що спонукати поодиноких християн і християнські громади до кардинального, цілісного навернення до Бога є головною метою і завданням цієї ініціативи.
Представляючи ініціативу, священик зауважив, що в часі цьогорічного Великого посту інституція, яку він представляє, пропонує в особливий спосіб роздумати над важливістю і значенням Третьої Особи Божої – Святого Духа і Його дарів як в процесі покаяння і навернення до Бога, так і на шляху здійснення свого життєвого покликання.
Проповідник наголосив: «Дари Святого Духа – це той, закладений у кожному охрещеному Божественний творчий потенціал, який чинить плідною любов людини до Бога, до свого ближнього й усього створіння».
Звертаючись до майбутніх душпастирів, о. Володимир процитував Святішого Отця Франциска: «Святий Дух робить нас реальними, а не віртуальними християнами», – і зауважив, що Господь, посилаючи нам Утішителя, дарував все необхідне – сім дарів Святого Духа для того, щоби у створеному Ним світі продовжувати Його творчий і спасительний задум. «Саме тому на християнських спільнотах і поодиноких християнах лежить особлива відповідальність, як за те, в якому стані знаходиться сучасне суспільство і природне довкілля, так і за те, в якому стані ми передамо майбутнім поколінням наш спільний Дім-Землю», – сказав священик.
У циклі духовно-екологічних роздумів над дарами Святого Духа, які розраховані на сім тижнів Великого посту, о. Володимир на першій зустрічі представив роздуми над мудрістю як даром Святого Духа, який допомагає зробити перші кроки на шляху покаяння та навернення і чинить людину учасницею життя Пресвятої Творці.
У рамках Великопісної екологічної ініціативи було підготовлено також і тематичний буклет «Великий піст – час особливого діяння Святого Духа», в якому дуже коротко представлено роздуми про сім дарів Святого Духу як дороговказ для кожного християнина, який постійно вказує дорогу до Дому Отця Небесного.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»