В Івано-Франківську відбулася урочиста академія, приурочена пам‘яті Митрополита Андрея
Середа, 09 грудня 2009, 13:23 7 грудня 2009 року відбулася урочиста академія, приурочена 110-ій річниці від вступу на Єпископський престол у Станіславові Єпископа Андрея Шептицького та 65-их роковин від дня смерті Митрополита Андрея.
7 грудня 2009 року відбулася урочиста академія, приурочена 110-ій річниці від вступу на Єпископський престол у Станіславові Єпископа Андрея Шептицького та 65-их роковин від дня смерті Митрополита Андрея. Захід відбувся в Івано-Франківському обласному драматичному театрі ім. І. Франка. Незважаючи на будній день, пізню годину, зал був переповнений глядачами.
Розпочалась святкова академія з Архиєрейського Благословення та промови Владики Володимира (Війтишина), Єпарха Івано-Франківського УГКЦ.
На сцену по черзі виходили колективи: оркестр «Гармонія нобіле», камерний хор «Кредо», «Галицькі передзвони», хор «Благовіст», «Осанна» дитячий хор с. Липівка Тисменицького району, Гуцульський ансамбль пісні і танцю, котрі виконували твори про Андрея Шептицького або йому присвячені. Ведучі о. Юрій Олійник та Михайло Віхоть познайомили присутніх із біографічними сторінками життя великого пророка України, світоча Андрея.
З промовами виступили івано-франківчанин Орест Смицнюк та Олег Турій, віце-ректор Українського католицького університету, які наголосили на великому вкладі Митрополита в життя цілого світу.
Ректор ІФТА Владика Софрон (Мудрий) та Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський Візитатор для українців греко-католиків Італії та Іспанії, наголосили на особливому вкладі в розвиток та становлення УГКЦ в Галичині та світі Андрея Шептицького. «Великий Митрополит відразу дав усім зрозуміти, що він – русин і буде йти до кінця життя зі своїм народом й заради нього працювати. Тому коли у повних архієрейських ризах, у мітрі та з жезлом в руках став Митрополит Андрей Шептицький на амвоні (проповідальниці) то виразно промовив до присутніх, що він приносить любов до свого стада і бажає щирою працею й жертовністю заслужити собі любов цілого народу», - йдеться у промові єпископів.
Крім того, доповідачі відзначили працю Митрополита, якій віддав він усі сили, об’єднання Українських Церков! Про це також ішлося в академії. Ідея екуменізму не полишала його душу впродовж усього життя. Він мав на меті не лише злуку Греко-Католицької та Православної Церков, але злуку всієї Східної Церкви з Церквою Західною. Він хотів провести церковне об’єднання благородним змаганням. Як Князь Церкви і сподвижник українського релігійного життя Митрополит Шептицький усі сили віддавав ідеї християнської любові до ближнього. Ідучи дорогою Ісуса Христа, щиро пронизаний любов’ю до ближнього, усе своє життя, Митрополит розвиває доброчинну діяльність, допомагаючи сиротам, хворим, бідним, фундуючи установи, які згладжували людську недолю та вбогість. Це була Свята Людина, бо любила весь світ і виступала проти насильства.
Особливою приємністю для глядачів було почути живу промову Митрополита Андрея, його міцний бархатний голос, збережені в архівах. Як також неоціненний скарбом залишаються листи матері Софії до сина, збережені у львівських архівах. „Моя благословенна в Господі дитино! Найбільший скарб, який я отримала від Бога – це є ти. І цей найдорожчий скарб мого життя повертаю Богові На ту хвилю, коли береш на себе хрест, до якого тебе покликав Господь, – на ціле життя твоє, під Хрестом або ж на Хресті, на всю працю, наміри, терпіння і радість, на душу твою і розум, серце і здоров’я, на все, що чинити будеш, що постановиш, на цілу працю над будуванням Церкви Божої і поширенням Царства Його на землі..., на всі хрести, якими люди тебе обтяжити можуть, і на всю любов, яку ти їм дарувати будеш, посилаю тобі урочисте, Господом випробуване Благословення” (14.01.1901 р.)
На завершення Владика Володимир вручив подячні грамоти
автору сценарію Галині Литвин, режисеру Софії Павліській, музичному оформлювачу Любові Литвинчук, керівникам хорів Любові Терлецькій, Жанні Зваричук, журналістці Наталії Асатурян, художнику Миколі Якимечку, акторам та ведучим, а також висловив щиру подяка Івано-Франківському обласному телебаченню «Галичина» за проведення прямої трансляції урочистостей.
http://www.if-eparchia.org.ua/component/content/article/1/945-2009-12-08-15-12-38.html
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»