В Івано-Франківську провели зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ
Понеділок, 17 травня 2021, 12:49 10-14 травня відбулася зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства УГКЦ. Цьогоріч членів Комісії прийняла Івано-Франківська духовна семінарія імені святого священномученика Йосафата.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Генеральний секретар Міжнародної католицької міграційної комісії здійснив візит до Івано-Франківської архиєпархії
- Відбулася річна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства
- Голова Патріаршої комісії у справах духовенства відвідав колегії в німецькому Айхштеті та італійському Римі
Упродовж цих днів отці-ректори обговорювали актуальні виклики та проблеми як семінарійного виховання, так і питання постійної формації та супроводу священства. Зважаючи на карантинні обмеження, зустріч відбувалася у форматі онлайн та офлайн.
Особисто на зустріч прибули: владика Богдан Данило, голова Патріаршої комісії у справах духовенства; отець Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа; отець Олексій Данилюк, ректор Івано-Франківської духовної семінарії імені святого священномученика Йосафата; отець Мирон Бендик, ректор Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима; отець Петро Жук, ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії; отець Іван Римар, ректор Тернопільської вищої духовної семінарії імені патріарха Йосифа Сліпого; отець Пантелеймон Трофімов, ректор Василіанського інституту філософсько-богословських студій; отець Олег Каськів, відповідальний за супровід та постійну формацію священства у Івано-Франківській архиєпархії; отець Богдан Прах, ректор Українського католицького університету; отець Олександр Левицький, ректор Івано-Франківської академії святого Івана Золотоустого; Наталія Цюпка, секретар Патріаршої комісії у справах духовенства.
До зустрічі онлайн приєдналися: отець Андрій Онуферко, голова підкомісії у справах супроводу та постійної формації священства Патріаршої комісії у справах духовенства; отець Юрій Коласа, член підкомісії у справах супроводу та постійної формації священства Патріаршої комісії у справах духовенств, отець Олександр Петринко, ректор Східної колегії м. Айхштет, Німеччина; отець Богдан Панчак, ректор Митрополичої греко-католицької семінарії м. Люблін, Польща; отець Майкл Винн, ректор Української католицької семінарії Святого Духа м. Едмонтон, Канада; отець Роберт Гінченс, ректор Української католицької семінарії святого Василія, Стемфорд, США.
Привітальним словом зустріч розпочав архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. У своїй розмові митрополит підкреслив важливість семінарійного виховання та священного супроводу, а одночасно зазначив важливість обміну між семінаріями інтелектуального, загальнолюдського, духовного та пасторального вимірів священничого виховання.
Відтак слово привітання перейняв голова Патріаршої комісії у справах духовенства владика Богдана Данило, запросивши на вступну зустріч також і семінаристів Івано-Франківської духовної семінарії. Кожен із отців ректорів розповів коротко про своє служіння як ректора, а семінаристи в свою чергу мали можливість поставити питання отцям ректорам.
Питання захисту неповнолітніх було головною темою Синоду Єпископів УГКЦ у 2019 році, а у 2020 році Синод опублікував своє послання щодо захисту від різних видів насильства дітей, неповнолітніх та вразливих осіб. Патріарша комісія у справах духовенства у свою чергу сигналізувала про важливість цієї тематики у травні 2018 року, напрацювавши документ “Норми та принципи захисту дітей та молоді при здійсненні душпастирської діяльності за участі семінаристів та духовенства УГКЦ”. Цього року Патріарша комісія у справах духовенства запросила до співпраці Центр гідності дитини УКУ, що був заснований у січні 2021 року. Зі свого боку Центр запропонував напрямки діяльності із Церквою, що включає: розвиток напрямку досліджень стосовно насилля над дітьми в середовищі УГКЦ; навчальну програму для священників та монашества, які запрацюють уже з осені 2021 року. У підготовці до літніх таборів Центр гідності дитини УКУ спільно із Патріаршою комісією у справах духовенства прийняв рішення 21 травня провести коротку програму для семінаристів УГКЦ, торкаючи питань гідного поводження із молодшими учасниками таборів.
За співпраці із Патріаршою комісією у справах монашества була опрацьовано, а відтак і представлено отцям ректорам програму курсу «Богослов’я посвяченого життя». Отці ректори духовних семінарій УГКЦ прийняли рішення впровадити даний курс у академічну семінарійну програму. Завданням подібного курсу є не лише висвітлити у чому полягає монаше життя та служіння, але і допомогти розпізнати кожному із семінаристів своє власне покликання та дати на нього відповідь. У програмі курсу окремий час присвячується відвідинам монастирів та можливість засмакувати монашого життя залишившись кілька днів у стінах того чи іншого монастиря.
Важливим компонентом зустрічі була також презентація двох напрацьованих упродовж останніх років документів Патріаршої комісії у справах духовенства. Перший із них - «Духовні конференції для семінарій УГКЦ», який служитиме допомогою духівникам семінарій УГКЦ для цілісного, послідовного та глибокого супроводу та формації семінаристів під час навчання в семінаріях з першого до шостого курсу. Цей документ є духовною мандрівкою через найважливіші складові частини Божого дару священства. Це теми для спільних роздумів, обговорень та зросту у покликанні для щасливого служінні Господу та Його людям. Інший документ - «Академічна програма для семінарій УГКЦ», яка спрямована на те, щоб уніфікувати академічну програму навчання для семінарій УГКЦ в Україні.
Впродовж останнього року Патріарша комісія у справах духовенства працювала також над документом «Синодальна візитація семінарій УГКЦ». Цими днями кожен із отців ректорів представив імена можливих кандидатів таких візитацій.
На завершення зустрічі члени Патріаршої комісії відвідали батьківщину та музей блаженного священномученика Симеона Лукача в селі Старуня Івано-Франківської області. Музей охоплює значну кількість особистих речей священномученика, його ризи, книги, інші особисті речі, що лише частково, але яскраво відображають посвячене та подиву гідне служіння Церкві єпископа.
Наступна зустріч Патріаршої комісії у справах духовенства призначена на 16-21 травня 2022 року в м. Римі, Італія.
Патріарша комісія у справах духовенства
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»