В Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї експонуються 24 ікони плащаниць
Вівторок, 30 березня 2010, 13:25 «Поклоняємось страстям Твоїм, Христе, і Святому воскресінню» – під такою назвою голова обласної ради Ігор Олійник відкрив в Івано-Франківському обласному краєзнавчому передвеликодню виставку сакрального мистецтва. Вагому частину колекції, 24 експонати, складають плащаниці кінця XVIII – XX ст. і 37 хрестів.
«Поклоняємось страстям Твоїм, Христе, і Святому воскресінню» – під такою назвою голова обласної ради Ігор Олійник відкрив в Івано-Франківському обласному краєзнавчому передвеликодню виставку сакрального мистецтва. Вагому частину колекції, 24 експонати, складають плащаниці кінця XVIII – XX ст. і 37 хрестів.
Ідея створення виставки сакрального мистецтва належить завідуючому відділу реставрації музею Валерію Твердохлібу. Вперше для загального огляду представлено твори з колекції івано-франківського кафедрального собору Святого Воскресіння УГКЦ, яку зібрав настоятель храму отець-митрат Юрій Новицький. Плащаниці належать до творів богослужбового вжитку, які у храмах східнохристиянської традиції виставляються один раз на рік, протягом двох днів Великої п’ятниці та суботи.
Експоновані плащаниці мають значну мистецьку цінність, кажуть музейні працівники. До «особливо цікавих» експонатів слід віднести групу центрально-українських плащаниць другої половини XIX ст. які об’єднані іконографією та художнім вирішенням. Це багатофігурні плащаниці зі сценою оплакування Христа. Вагомим акцентом експозиції є група ручних різьблених хрестів XIX ст. (37 творів), які демонструють різні варіанти іконографії, художньо-стильового вирішення, а також техніки виконання. Загалом, експоновані твори представляють різні види українського сакрального мистецтва. Вони є різними за іконографією та формальним виконанням.
Найдавнішою є однофігурна плащаниця зі зображенням Христового тіла на локальному темному тлі, яку можна віднести до кінця XVIII ст. Цікавими за манерою виконання є також плащаниці зі сценою покладення Христа до гробу, які слід датувати орієнтовно серединою XIX ст.
http://www.mobus.com/ivano-frankivsk/294240.html
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»