В Ужгороді провели Суспільні дні УГКЦ
Вівторок, 15 жовтня 2013, 11:30 9-10 жовтня 2013 в місті Ужгороді пройшли Суспільні дні УГКЦ, організаторами яких виступила Комісія УГКЦ «Справедливість і мир» спільно з Бюро УГКЦ із питань екології.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Місцеві ініціативи Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» до Дня Конституції в Україні
- Всесвітній День соціальної справедливості
- Про «недугу корупції» говорили у Шпиталі імені Шептицького
Зокрема, 9 жовтня 2010 року в Ужгородському національному університеті відбувся круглий стіл на тему: «Політична відповідальність еліт і соціальна доктрина Церкви». У роботі круглого столу взяв участь і виступив із темою «Відповідальність еліт та соціальна доктрина Церкви» професор Папського університету «Анджелікум» Альберто Ло Престі. «Поняття еліт часто трактують, зокрема в західному світі, негативно, хоч знаємо і приклади його позитивної інтерпретації. І це ще раз підтверджує його неоднозначність, але вимагає конкретизації дій і втілення… Кожен із нас, беручи участь у політичному житті, своїми діями, через призму особистих цінностей, творить і, відповідно, змінює середовище в напрямку від локального до загального рівня. Особлива роль у цьому молоді. Великі й чисті цілі духовного характеру здатні приносити плоди», - зазначив у своєму виступі проф. Ло Престі.
У заході також взяли участь: професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Федір Кирилюк, який представив учасникам тему «Громадянська відповідальність політичних еліт як базова цінність суспільного розвитку», декан факультету суспільних наук Ужгородського національного університету доц. Юрій Остапець, який виступив на тему «Громадянська відповідальність еліт під час виборчих кампаній», доц. Маріан Токар із доповіддю «Ефективність діяльності регіональних еліт як чинник формування громадянського суспільства», доц. Валентин Буркало, який представив тему «Еліти і моральний виклик перед Україною», та доц. Антоніна Стряпко, котра розповіла про роль творчої інтелігенції в трансформаційних процесах.
Учасники круглого столу обговорили питання важливості соціальної доктрини Церкви в побудові громадянського суспільства в Україні; сутність громадянської відповідальності політичної еліти українського суспільства; визначення (у світлі соціальної доктрини Церкви) етичних критеріїв для поширення загального блага. Виступи фахівців супроводжувалися низкою обговорень, знаходженням практичних рекомендацій та дій у конкретних контекстах.
Згодом відбулася зустріч з представниками молодіжних громадських організацій Ужгорода на тему «Політичне виховання студентської молоді в умовах сучасного українського суспільства: роль та значення соціальної доктрини Церкви». У зустрічі взяли участь: проф. Федір Кирилюк, проф. Альберто Ло Престі, доц. Юрій Остапець, заступник голови Комісії УГКЦ «Справедливість і мир» о. Олег Лука та завідувач кафедри політології і державного управління Ужгородського національного університету Мирослава Лендьел. Усі присутні мали нагоду почути від М. Леньел, доктора політичних наук, професора, про практичне втілення політичного виховання молоді, виклики, труднощі та способи їх подолання в Україні на прикладі Закарпаття та безпосередньої діяльності кафедри. Також було показано важливість соціальної доктрини Церкви у вихованні молодих політологів.
10 жовтня в приміщенні Ужгородського університету відбувся семінар-обмін на тему: «Політичний реалізм у контексті розвитку суспільства». Професор Альберто Ло Престі розповів про поняття політичного реалізму, який часто зосереджений на баченні політичних процесів як перманентної боротьби за політичну владу. Промовець визначив відмінність формулювань понять влади, права, функції та діяльності еліт та олігархії в історичному та сучасному контекстах. Італійський фахівець запропонував слухачам головні механізми і бачення цієї проблематики з боку Церкви, через призму її соціального вчення, документів Другого Ватиканського Собору та енцикліки Папи Івана Павла ІІ «Centesimus Annus».
Участь у Суспільних днях в Ужгороді взяв владика Ніл (Лущак), Єпископ-помічник Мукачівської єпархії.
Інформаційна служба Комісії УГКЦ «Справедливість і мир»
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»