В УКУ відбулася міжнародна конференція з питань протидії корупції в освіті
Вівторок, 13 листопада 2012, 11:52 9-10 листопада в Українському католицькому університеті відбулася міжнародна конференція «Від нової академічної культури до громадянського суспільства, вільного від корупції», головною темою якої був аналіз і узагальнення кращих антикорупційних практик в українській вищій школі та створення на цій платформі технологій і методик протидії корупційним впливам.
9-10 листопада в Українському католицькому університеті відбулася міжнародна конференція «Від нової академічної культури до громадянського суспільства, вільного від корупції», головною темою якої був аналіз і узагальнення кращих антикорупційних практик в українській вищій школі та створення на цій платформі технологій і методик протидії корупційним впливам.
Серед учасників конференції були українські та польські експерти, керівники ВНЗ, а також громадські діячі, які займаються питанням освіти. Як зазначив президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков, «тут присутні люди, які вийшли з проблем протидії корупції, і на власному досвіді знають, як її побороти».
Конференція була поділена на окремі панельні дискусії. Однією з головних тем стала успішна протидія корупції в українських університетах. Під час дискусії були представлені як соціологічні дослідження щодо цієї тематики, так і експертні думки керівників ВНЗ й студентства. Цікавими були доповіді експертів щодо напрацювань, які унеможливлюють корупцію під час вступних кампаній, розроблені Міністерством освіти і науки за часів керівництва Івана Вакарчука (одним з результатів якого є ЗНО), а також про контроль за цим процесом з боку громадських організацій.
Практичними напрацюваннями щодо протидії корупції та творення нової академічної культури поділилися керівники навчальних закладів зі всієї України.
«Прикро, однак, коли у розвинених країнах говорять про проблеми академічної етики, то мають на увазі питання плагіату наукових робіт. Ми ж змушені боротися з корупцією», – зазначив Тарас Фініков.
Так, на прикладі Українського католицького університету експерти обговорили можливості творення нової академічної етики, яка унеможливлює корупцію. «УКУ будується на міжособових стосунках, таким чином в університеті формується середовище довіри», – зазначив проректор зі стратегічного планування УКУ Володимир Турчиновський.
На думку експертів, академічна етика не може формуватися без такого чинника, як якість освіти. «Адже університет має завдання і повинен дотримуватися стандартів», – зазначив Генеральний консул Республіки Польщі у Львові Ярослав Дрозд. З цього приводу перший проректор УКУ Тарас Добко додав: «Ціннісний контент університету має бути більшим за традиційний "джентльменський" набір і включати свою ціль. Адже академічна культура не може бути запозиченою, а лише напрацьованою».
Активну участь у конференції взяли також польські експерти, які не лише підсумували доповіді українських представників, а й давали свої поради.
«Проект “Від університетської автономії та академічної етики до суспільства, вільного від корупції” важливий для обох країн. Адже те, що відбувається в Україні – важливе для Польщі, а те, що твориться в Польщі, – сподіваюсь, важливе і для України», – зазначив координатор проекту Роберт Сухарский.
Додамо, що для УКУ це вже не перша наукова конференція, що стосується питання протидії корупції. Так, 10 років тому, в листопаді 2002 року в Університеті відбувалася Всеукраїнська науково-практична конференція «Прозорість та корупція в системі вищої освіти».
Довідка:
Міжнародна конференція «Від нової академічної культури до громадянського суспільства, вільного від корупції» відбулася у рамках реалізації проекту «Від університетської автономії та академічної етики до суспільства, вільного від корупції» у співпраці з Міжнародним фондом досліджень освітньої політики (Київ) та Фондом «Інститут Artes Liberales» (Варшава) за сприяння Програми «Підтримка демократії» польського Фонду «Солідарність».
Прес-служба УКУ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»