В Україні з’явиться журнал для незрячих дітей
Середа, 08 грудня 2010, 21:09 Редакція серії дитячих видань «Країна Ангелят» презентувала перший в Україні журнал для незрячих дітей молодшого віку. Часопис «Ангелятко шрифтом Брайля» буде виходити щомісяця із вкладкою рельєфно-крапковим шрифтом на базі всеукраїнських журналів для дітей «Ангелятко» та «Ангеляткова наука».
Редакція серії дитячих видань «Країна Ангелят» презентувала перший в Україні журнал для незрячих дітей молодшого віку. Часопис «Ангелятко шрифтом Брайля» буде виходити щомісяця із вкладкою рельєфно-крапковим шрифтом на базі всеукраїнських журналів для дітей «Ангелятко» та «Ангеляткова наука».
Проект "Країна Ангелят" є соціальним і неприбутковим, покликаний адаптувати незрячих і слабозорих дітей до життя у нашому суспільстві, надати для їхнього всебічного розвитку не гірші можливості, ніж у повносправних дітей.
«Наші журнали для дітей визнали кращими в Україні, тому ми маємо моральне зобов’язання робити все, що можемо для повноцінного розвитку кожного маленького українця. Незрячі діти – це також частина суспільства, за яку наша редакція безпосередньо відповідає. Отож, проект для незрячих і слабозорих дітей – логічний результат редакційної політики Країни Ангелят. Від сьогодні кожна дитина України з вадами зору матиме доступ до якісної дитячої періодики: авторських казок, оповідань, віршів, пісень. Можу вас запевнити, що це не остання наша ініціатива такого типу», – зазначила головний редактор «Ангелятка» та «Ангеляткової науки» Олена Волосевич.
Окрім художніх текстів, у кожному номері наймолодші читачі матимуть змогу вивчати букви і цифри, вчитимуться читати. Наповнювати вкладку рельєфно-крапковим шрифтом будуть із двох журналів: тексти для читання – з «Ангелятка», цифри, букви та вправи – з «Ангеляткової науки». Нагадаємо, що матеріали для вищезгаданих журналів готують знані сучасні дитячі автори, дитячі психологи і вихователі-методисти відповідно до Державної програми з дошкільної підготовки.
Журнал шрифтом Брайля – це також значний поступ у вирішенні проблеми дитячої літератури для незрячих в Україні.
«В Україні ситуація з дитячою літературою рельєфно-крапковим шрифтом просто катастрофічна! Більшість книг для незрячих видавали ще до незалежності України, загалом у бібліотеці школи-інтернату маємо лише 290 книг, і то переважно російською мовою. За 2010 рік отримали всього 9 книг, більшість з яких – доросла поезія. Остання збірка дитячих казок була видана ще у 2002 році. Про сучасну дитячу літературу навіть не доводиться говорити. Таких закладів, як наш, в Україні всього 5, і ситуація у них аналогічна. Як вихователь мушу зазначити, що аудіокниги не можуть забезпечити належного розвитку дитині. Дитина мусить читати і писати, щоб бути грамотною і стати повноцінним індивідом. Можливостей для цього в нашої держави зараз нема, тому проект «Країна Ангелят» є вкрай необхідним сьогодні», – розповіла вихователь Алефтина Козицька, вихователь Львівської загальноосвітньої школи-інтернату №100 (для незрячих дітей).
Журнал для незрячих малят має значну соціальну цінність, оскільки допомагає не тільки незрячим дітям адаптовуватися до світу зрячих, нівелювати відчуття інакшості, а й зрячим дітям та дорослим змінити своє відсторонене ставлення до людей з вадами зору.
«Наявність сторінок шрифтом Брайля надасть необхідну підтримку у компенсуванні функціональних обмежень дитини, тобто порушень зору, створить можливість рівного доступу до дитячої літератури дітей з порушенням зору і зрячих діток, покращить адаптацію незрячих дітей у колективі однолітків. Вкладка шрифтом Брайля є певним варіантом розв’язання питань Концепції розвитку інклюзивної освіти у забезпеченні навчально-методичними матеріалами загальноосвітніх навчальних закладів з інклюзивним та інтегрованим навчанням», – зазначила дитячий психолог навчального комплексу «РозУмНичкА» Ганна Сивик.
Над проектом протягом року працювали дитячі психологи і методисти, педагоги закладів для незрячих дітей, експерти з рельєфно-крапкового шрифту, державні та недержавні організації, що мають справу з незрячими та слабозорими.
«Поява журналів «Ангелятко» та «Ангеляткова наука» у новому форматі є дарунком не лише для дітей з вадами зору, а й для тих батьків, які будучи частково або зовсім незрячими, виховують цілком здорових малят. Слід відзначити, що ініціаторами цієї акції є люди без вад зору. Сімдесят років ми будували стіну між двома соціальними спільнотами – зрячими і незрячими. Поява «Ангелятка шрифтом Брайля» - це важливий крок, який дозволить зруйнувати цю стіну», - поділилася враженнями голова Українського товариства сліпих у Львівській області Оксана Потимко.
Журнал «Ангелятко шрифтом Брайля» можна передплатити у будь-якому поштовому відділенні України вже з січня 2011 року. Передплатний індекс у поштовому каталозі 49663.
Редакція журналів «Ангелятко» і «Ангеляткова наука», 79054, м. Львів, вул. Садова, 2а.
Адреса для листування: а/с 5972, м. Львів, 79054
Тел/факс: (032) 245-23-10
www.angelyatko.com.ua
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»