В Україну повертаються паломники Тезе
П'ятниця, 04 січня 2013, 13:51 Українські паломники 4-5 січня повертаються в Україну із молодіжної зустрічі під назвою "Паломництво довіри на землі", організованого екуменічною спільнотою братів Тезе. У молитовній молодіжній зустрічі, яка цього року відбулася в Римі, взяли участь близько трьох тисяч українців. Серед паломників – здебільшого молоді греко-католики та римо-католики, хоча були також представники православної та протестантської молоді.
Українські паломники 4-5 січня повертаються в Україну із молодіжної зустрічі під назвою "Паломництво довіри на землі", організованого екуменічною спільнотою братів Тезе. У молитовній молодіжній зустрічі, яка цього року відбулася в Римі, взяли участь близько трьох тисяч українців. Серед паломників – здебільшого молоді греко-католики та римо-католики, хоча були також представники православної та протестантської молоді.
На 35-й європейській зустрічі Тезе в Римі побувала і група Центру академічного душпастирства Київської архиєпархії УГКЦ та київського товариства "Обнова", яку очолював о. Володимир Мальчин. Як зазначають київські паломники, цьогорічна молодіжна зустріч Тезе була повна чудесних несподіванок, які Господь посилав у нелегкій дорозі.
Дорогою до Тезе паломники відвідали столицю Угорщини Будапешт. Тут 25 грудня, коли західні християни святкують Різдво, київські паломники мали Літургію в греко-католицькому храмі, де на моління збирається українська громада Будапешта.
Наступним містом, у якому зупинилися паломники, була Падуя. В одному з найдавніших міст Італії молодь поклонилася мощам святого Антонія Падевського. Український священик Андрій Твердохліб, який опікується греко-католицькою громадою в Падуї, допоміг організувати окрему Літургію. Крім того, паломники відвідали собор Святої Юстини, в якому знаходяться мощі апостола Луки. Молодь оглянула визначні місця Падуї.
А далі була Венеція - одне з найчудесніших міст світу. Тут греко-католики відвідали перлину Венеції - собор Святого Марка, в якому знаходяться мощі євангелиста, та долучилися до Літургії в одному з місцевих храмів. А ще скуштували страви місцевої кухні, покаталися на гондолах та погуляли серед вузьких венеціанських вуличок.
До Рима прибули 28 грудня майже вранці, щоб якнайшвидше долучитися до молитовного паломництва Тезе. Тут київську групу розділили на чотири підгрупи, які поселили в різних парафіях. Одна з груп жила при монастирі і щоденно допомагала організовувати тезівський побут.
Із чотирьох групок тільки одну організатори поселили в родинах, всі інші мешкали в школі, монастирі чи університеті. Така ситуація не була унікальною ані для київських, ані для українських паломників. Так мешкали більшість паломників Тезе.
Паломники опинилися в складних побутових умовах, але постійно підтримували одні одних, молилися і робили все можливе, щоб якнайкраще провести прощу. Серед іншого, київська молодь відвідала гріб святого апостола Петра в Римі, де провів екскурію о. Володимир Мальчин. Ще під час свого навчання у вічному місті священик був єдиним українським екскурсоводом, який проводив екскурсії до гробу святого Петра.
Особливою радістю для паломників була молитва всіх учасників Тезе із Папою Венедиктом XVI на площі Святого Петра у Римі, а також участь у новорічних чуваннях на різних римських парафіях.
Українські паломники мали також спільну Літургію в соборі Святої Софії в Римі, який збудував Патріарх Йосиф (Сліпий). Тут вони також колядували та обмінювалися враженнями від поїздки.
І, звичайно, були довгі прогулянки вулицями Рима, відвідання Ватиканського музею, базиліки Святого Петра і всіх найвизначніших місць Вічного міста. Усе це щоденно відбувалося в перервах між тезівськими моліннями, які проходили цього року в різних папських базиліках.
Повертаючись додому, молодь мала зупинку у Відні, де кілька українських груп молилися на Літургії в українській парафії Святої Варвари. У цьому храмі вони поклонилися частинці мощів святого Йосафата Кунцевича. Перед тим як потрапити до базиліки Святого Петра, мощі знаходилися у Відні, в цьому храмі. У Відні багато молодих людей висповідалося, частина з них уперше у своєму житті, і це можна вважати найціннішим плодом цієї молитовної зустрічі.
У Відні представники київської "Обнови" мали також зустріч зі своїми побратимами з австрійського католицького студенства, що має подібну структуру.
Повідомили в Центрі академічного душпастирства Київської архиєпархії
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»