АКТУАЛЬНО

В УГКЦ стартувала Великопісна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння»

Четвер, 22 лютого 2018, 11:31
«Екологічне навернення для порятунку створіння» - саме під такою назвою з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології під час святої Чотиридесятниці вже восьмий рік поспіль в УГКЦ проводиться екологічна ініціатива.

Як і кожного року, ця екоініціатива має за мету через проголошення Божого Слова та катехизацію спонукати вірних глибше пережити процес покаяння і навернення до Бога.

У час Великого посту завдяки старанням екологічної між'єпархіальної мережі - єпархіальних та екзархальних референтів, різні верстви населення мають можливість почути правду як про те, яке місце сам Творець зарезервував для людини у створеному світі, так і те, яким великим злом є «екологічний гріх», що, ламаючи творчий Божий задум, помножує страждання Ісуса в поневоленому і сплюндрованому гріхом створінні.

Екологічні хресні дороги, тематичні проповіді та уроки про християнську відповідальність за Боже створіння – природу, екологічні іспити сумління, під час яких вірні мають можливість усвідомлено визнати такі «екологічні гріхи», як споживацький спосіб сприйняття світу, марнування природних ресурсів через нераціональне використання теплової чи електричної енергії, вирубування лісів, забруднення повітря, води та землі господарською та підприємницькою діяльністю, спалювання залишків рослинності, вшанування померлих безглуздим та шкідливим звичаєм приносити на могили штучні вінки та квіти та багато інших – це ті скромні намагання, які робить екокоманда УГКЦ заради розбудови Царства Небесного вже «тут і тепер». Цим Екобюро, з одного боку, вносить свою посильну лепту в покращення екологічної ситуації в Україні, а з іншого – намагається достукатись до свідомості віруючих людей, запрошуючи до цілковитої зміни способу життя.

Висадка дерев, збір макулатури та роздільне сортування відходів, екологічні толоки, відмова від штучних квітів та спалювання залишків рослинності – це далеко не повний перелік тих конкретних, практичних вчинків, якими під час Посту християни вчаться виявляти свою віру в Бога, не двозначно засвідчуючи, що це наслідок «екологічного навернення».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

 

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next