В обласних лікарнях м. Івано-Франківська провели Святе Таїнство Єлеопомазання (Соборування)
Понеділок, 26 лютого 2018, 12:13 Уже традиційно з початком Великого посту Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, пам’ятаючи обов’язок звершувати діла милосердні, одним із яких є служити хворому, організовує в медичних закладах Івано-Франківської архиєпархії Святе Таїнство Єлеопомазання (Соборування).-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Генеральний секретар Міжнародної католицької міграційної комісії здійснив візит до Івано-Франківської архиєпархії
- Збережемо життя захисників: військовослужбовці ЗСУ регулярно отримують захисні бронежилети з Івано-Франківська
- Ще 80 тонн гуманітарної допомоги прибуло до Сумської військово-цивільної адміністрації
Мета Єлеопомазання – зцілення від тілесних і душевних хвороб. Церква вважає, що через це Таїнство Бог дає прощення гріхів (зокрема й тих, про які людина забула). Тому соборування дуже актуальне в дні Великого посту, коли людина особливо налаштована на покаяння, молитви, аскетичне проведення часу, духовний подвиг.
У перший тиждень Посту звершилося Таїнство Соборування у двох обласних лікарнях (дорослій та дитячій) м. Івано-Франківська. До Святого Таїнства оздоровлення з вірою, покаянням і надією приступали хворі та медпрацівники.
Перед Богослужінням о. Руслан П’яста, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, виголосив катехизу про значення та плоди цього Таїнства. А опісля медичні капелани розпочали Богослужіння Таїнства Єлеопомазання.
Нагадаємо, що Чин Соборування відправляють сім священиків, які є символом присутності повноти — самого Христа і Його Церкви (пор. Одкр. 1, 20). Душпастирі стають посередині храму, де є підготовані посудина з пшеницею та склянка-лампада з оливою. У посудину з пшеницю — символ відродження та надії на нове життя – ставлять сім помазків і сім свічок.
На початку Чину читаються покаянний канон і молитви, щоб допомогти тим, які приступають до Таїнства Єлеопомазання, допомогти відчути душевне розчулення та присутність Спасителя і Лікаря душ і тіл. Далі читаються сім апостольських послань та сім Євангелій. Опісля вірні підходять до кожного із семи священиків та сім разів помазуються. Наприкінці Чину на голови присутніх кладеться Святе Євангеліє і читається молитва-розрішення. Чин Соборування допомагає віруючим пережити особливу присутність Христа-лікаря, котрий наближається, щоби помазати та зцілити людські рани на душі й тілі.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами www. zdorovia.ugcc.org.uа
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»