В Аргентині відбувся ювілейний Літній Курс українознавства
Понеділок, 18 січня 2010, 11:27 З 3 по 16 січня 2010 року в містечку Алем, провінція Місіонес, відбувся черговий Літній Курс Українознавства, який щорічно організовує Інститут Української Культури та Освіти ім. Патріярха Йосифа Сліпого.
З 3 по 16 січня 2010 року в містечку Алем, провінція Місіонес, відбувся черговий Літній Курс Українознавства, який щорічно організовує Інститут Української Культури та Освіти ім. Патріярха Йосифа Сліпого. Цей Інститут продовжує діяльність Філії Римського УКУ ім. Климента папи, яка кілька років тому, згідно декрету Преосвященного Владики Михаїла (Микицея), Єпарха Аргентинського, була реорганізована в цей Інститут та підписала угоду про співпрацю з УКУ у Львові. Ректором Інституту є о. д-р. Луїз Глинка.
Літні Курси є однією з важливих форм діяльності колишньої філії УКУ в Аргентині. Їх метою є дати нагоду для української молоді з провінцій під час літніх канікул вивчати українську мову, культуру та релігійні традиції своїх предків. Така літня програма була започаткована у 1980 році у Буенос Айресі паном доктором Михайлом Василиком з благословення та у співпраці із владикою Андрієм (Сапеляком), тодішнім єпархом. З огляду на те, що багато бажаючих з провінцій, через великі відстані та значні кошти, не могли брати участь в навчанні у столиці, у 1983 році ці Курси вперше було проведено в м. Посадас, провінція Місіонес. Традиційно у цій літній школі беруть участь молоді хлопці і дівчата з цілої Аргентини. Вже багато років незмінним директором та організатором цих Курсів є пані ліц. Марія Литвин у співпраці з близько десятьма викладачами з науковими ступенями магістра, ліценціята та доктора наук. Особливо активно співпрацюють з Інститутом сестри Чину Святого Василія Великого та українська парафія св. ап. Петра і Павла м. Алем.
Цьогорічні Курси Українознавства є ювілейними, оскільки з невеликими перервами відбуваються вже 25 років поспіль. Цим разом у них взяло участь близько 70 учнів з провінцій Буенос Айрес (Беріссо), Місіонес, Чако та Мендоса. Незважаючи на місіонську спеку хлопці і дівчата по вісім-десять годин на день вивчали українську мову, культуру, географію, українські пісні, історію України та її Церкви, філософію, літургіку, катихизм та вступ до богослов’я. Навчальна програма Курсів є розрахованою на чотири роки, після яких учень отримує відповідну посвідку. Цього року, у зв’язку з неодноразовими проханням випускників та у співпраці із Владикою Святославом (Шевчуком), Єпископом-помічником, було відкриту окрему програму для студентів п’ятого року навчання.
Крім теоретичних занять, проводилися так звані уроки „матеріальної культури”, де молоді люди вчилися писати писанки, вишивати, плести ґердани і чотки, різьбити по дереву. Важливим елементом цього вишколу є духовне виховання молоді. Щодня навчальний день розпочинався Божественною Літургією в українській мові, яку служив Владика Святослав та виголошував короткі катихитичні проповіді. Учасники радо користали з нагоди приступити до св. Тайни Сповіді, прийти на духовні бесіди та застановитися над своїм покликанням.
Завершилися цьогорічні Курси особливими святкуваннями їх срібного ювілею. З цієї нагоди в суботу, 16 січня 2010 року, відбувся з’їзд випускників Інституту та Літніх Курсів та відслужена урочиста подячна Архиєрейська Літургія, яку очолив Владика Святослав (Шевчук). Владиці співслужили отець Йосиф Спасюк ЧСВВ та отець Ігнатій Слободян ЧСВВ з Апостолес, як також отець Назарій Кащак що прибув з Буенос Айресу. Після закінчення Літургії єпископ вручив особливі нагороди тим, хто незважаючи на трудності, з року в рік боровся за ці Літні Курси та їх проводив. Грамотами Блаженнішого Любомира були відзначені пан доктор Михайло Василик, довголітній ректор філії УКУ в Буенос Айресі, пані ліц. Марія Литвин, незмінна директор та організатор Літніх Курсів українознавства та сестра Михаїла Фежека ЧСВВ, невтомний викладач Курсів та керівник українського етнографічного музею в м. Апостолес, що внесений в перелік об’єктів національної спадщини Аргентини.
Управа Інституту висловлює щиру подяку адміністраторові укр. парафії Петра і Павла в м. Алем отцю Роману Заміховському, церковному комітетові та всім жертводавцям цієї громади, як також сестрі Клавдії Барчук ЧСВВ та всім сестрам-василиянкам обителі святої Макрини в Алемі, за жертовне служіння та створення необхідних умов для мешкання і харчування викладачів та студентів під час проведення цих Літніх Курсів.
Інформаційна служба північного вікаріяту
Української єпархії св. Покрови в Аргентині
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»