Урочисте рознесення вифлеємського вогню миру з Відня
П'ятниця, 20 грудня 2019, 12:38 Як пастушки та мудреці несли Благу вістку про народження Месії. Так сьогодні скаути несуть Добру Новину з вифлеємський вогнем миру. Делегація скаутів «Скаутство Європи в Україні» взяла участь в урочистостях – офіційному переданні вифлеємського вогню миру вже цієї суботи усій Європі в столиці Австрії – Відні.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Уряд Австрії та Президент Парламенту відвідали українську громаду у Відні
- Кардинал Шенборн помолився за Україну у храмі Святої Варвари у Відні
- Відроджений «БАРБАРЕУМ»: відкритий простір у середмісті Відня
Перед тим вогник мандрує з Вифлеєму у вогнетривкій ємності. Цього року естафету для Європи прийняла одинадцятирічна Вікторія Кампенхубер, яка першою запалила цей вогонь миру. Вона запалила світло миру у гроті Ісуса у Вифлеємі. Протягом 33 років воно нагадує світові про послання миру, яке було проголошено у Вифлеємі після народження Христа.
Нашій делегації вдалося поспілкуватися з Вікторією, яка першою запалила вифлеємський вогонь миру і привезла його до Австрії, та її мамою і сестрою. Вони зазначили, що моляться за Україну та знають ситуацію в нашій державі. Делегація ГО "Скаутство Європи в Україні" подарували дівчинці різдвяну українську листівку, яку скаути виготовили власноруч, і в які було написане Різдвяне привітання українською, латинською та італійською мовами: "Христос рождається!"
Вифлеємський вогонь миру, як світло тепла, миру, злагоди і сподівання, мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового. Ідею вогню і його простий символізм — мир, радість і братерство — прихильно сприймає українська громада впродовж останніх років і доповнює цим святкування Різдва. Вифлеємський вогонь миру постійно горить у Вифлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Не слід плутати його з єрусалимським вогнем, що запалюється на Великдень.
У скаутському поясненні палаючий вогник символізує очікування в період посту та повну жертовність. Світло є символом випромінювання добра, душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик — це солідарність зі всіма, хто є далеко. Солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. У XII столітті один учасник Хрестових походів привіз це світло з Вифлеєму як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого добра. І через століття саме з рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, творячи «скаутську естафету» та єднаючи скаутів світу, вифлеємський вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, спокою та віри. Вогнем з Вифлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу вечерю.
Крім того, вогонь заносять до сиротинців, лікарень, щоб ті, котрі перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло вифлеємської зірки. Традиційно вогонь зберігається в церкві до Йордану — до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати вогонь на кожну Святу вечерю.
Повідомив Назар Єременко
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»