Упокоївся в Бозі професор митр. прот. Іван Козовик
П'ятниця, 27 вересня 2019, 13:13 Із смутком повідомляємо, що сьогодні, 27 вересня 2019 року Божого, на 92-му році життя та 26-му році священничого служіння упокоївся в Бозі багатолітній професор Івано-Франківської духовної семінарії, Теологічного інституту (нині – Академія Івана Золотоустого), Івано-Франківської медичної академії митр. прот. Іван Козовик.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Генеральний секретар Міжнародної католицької міграційної комісії здійснив візит до Івано-Франківської архиєпархії
- Збережемо життя захисників: військовослужбовці ЗСУ регулярно отримують захисні бронежилети з Івано-Франківська
- Ще 80 тонн гуманітарної допомоги прибуло до Сумської військово-цивільної адміністрації
Митрофорний протоієрей Іван Козовик народився 12 лютого 1928 року с. Данилівці, тепер Зборівського району Тернопільської області. У 1941 році вступив до ювенату (малої семінарії) отців редемптористів. Закінчивши курс навчання у 1944 році, вступив до новіціату Чину Найсвятішого Ізбавителя. У 1957 році закінчив факультет класичної філології Львівського університету імені І. Франка. Від 1957 року – викладач Івано-Франківської медінституту, 1971-1978 викладач, завідувач кафедрою латинської мови, 1978-1994 завідувач курсу латинської мови при кафедрі іноземних мов, доцент.
Від 1994 року – один із засновників і перших професорів Івано-Франківського теологічно-катехитичного духовного інституту, від 1995 року – віцеректор, а відтак – декан філософського і богословського факультету Івано-Франківської теологічної академії (нині – Академія Івана Золотоустого).
Був серед засновників осередку Товариства української мови в медінституті. Після виходу УГКЦ з підпілля очолив Спілку християнського відродження. 13 серпня 1994 відбулися його ієрейські свячення, які довершив єпископ-ординарій Івано-Франківської єпархії УГКЦ світлої пам’яті владика Софрон Дмитерко.
Доки мав сили, о. Іван Козовик щоденно відправляв ранкову Службу Божу в катедральному соборі Воскресіння Христового. Часто виступав у радіопередачах на богословську тематику, плідно працював як науковець.
У його творчому доробку понад 50 праць на науково-методичну, філологічну, історичну, релігійну та філософську тематику. Автор і співавтор трьох підручників латинської мови для медінститутів і медичного училища, підручників для студентів-богословів «Онтологія», «Космологія», «Історія філософії» і «Антропологія», перекладу з пол. мови книги папи Івана Павла II «Дар і Таїнство», низки статей з античної літератури, краєзнавства і релігієзнавства. Виконав титанічну працю під час видання Катехизму Католицької Церкви укр. мовою, що підтверджує його високе реноме одного з найкращих в Україні знавців класичної латини і греки.
Серед визначних праць також слід виділити: «Словник античної міфології»; «Історію філософії»; «Екзорцизм: міф чи реальність?»; «Чи людина має душу? Яка вона?»; «Екзорцизм: міф чи реальність? – Вид. 2-ге, випр. і доп.».
За свою невтомну та сумлінну працю був нагороджений найвищими церковними нагородою – митрою, а також двома золотими хрестами з прикрасами.
Архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин та Архиєпархіальне управління висловлюють найщиріші слова співчуття та підтримки родині слуги Божого митр. прот. Івана.
Вічная пам'ять!
Розпорядок заупокійних богослужінь за слугою Божим отцем Іваном Козовиком
27 вересня (п'ятниця)
19:00 - священничий парастас в архикатедральному соборі (м. Івано-Франківськ)
28 вересня (субота)
09:30 - Чин священничого похорону в архикатедральному соборі (м. Івано-Франківськ)
Пресслужба Івано-Франківської архиєпархії
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»