УКУ запрошує на ліценціатську програму літургійних наук
Середа, 15 червня 2011, 17:12 Ліценціат літургійних наук Філософсько-богословського факультету УКУ пропонує тим, хто має основну й загальну підготовку у Східному католицькому богослов’ї (STB або еквівалент), поглиблене пізнання літургійної спадщини Візантійської традиції, особливо тисячолітньої традиції Київської Церкви. Ліценціатська програма дає змогу детальніше пізнання історії розвитку Візантійсько-Київської традиції і його богословського змісту, для того щоб студенти - богослови й ті, що вже у душпастирському й катехитичному служінні – могли у різних ділянках свого служіння професійно сприяти тому, щоб літургійне життя відновилося як джерело духовної сили й натхнення.
Ліценціат літургійних наук Філософсько-богословського факультету УКУ пропонує тим, хто має основну й загальну підготовку у Східному католицькому богослов’ї (STB або еквівалент), поглиблене пізнання літургійної спадщини Візантійської традиції, особливо тисячолітньої традиції Київської Церкви. Ліценціатська програма дає змогу детальніше пізнання історії розвитку Візантійсько-Київської традиції і його богословського змісту, для того щоб студенти – богослови й ті, що вже у душпастирському й катехитичному служінні – могли у різних ділянках свого служіння професійно причинитись до того, щоб літургійне життя відновилось як джерело духовної сили й натхнення.
Студентами ліценціатської програми можуть бути головно богослови, призначені для ведення літургійних комісій та програм на різних рівнях, священики, які вже виконують душпастирське служіння, або кандидати, котрі очікують свячення, а також монаші й мирянські богослови й катехити. У домовленості з керівництвом кафедри академічні вимоги поодиноких предметів або ліценціатської роботи можуть мати більш академічне або більш душпастирське скерування.
Ліценціатська програма охоплює 4 семестри і вимагає прослухання 15 предметів (по 30 годин), 3 семінарі, а також дві наукові статті (на основі прослуханих предметів чи семінарів) і ліценціатську роботу (90-120 сторінок). Упродовж перших трьох семестрах заняття відбуватимуться 2 дні на тиждень; у четвертому – один день. Під час вступу на програму необхідно довести робоче знання двох сучасних мов (крім української), а також патристичної греки та церковнослов’янської мови. Ці вимоги можна виконати також на початку другого семестру, прослухавши відповідні курси. На початку другого семестру студент подає на затвердження тему ліценціатської роботи. Ліценціатську роботу здають наприкінці четвертого семестру.
Студентам, які на магістерській програмі ФБФ-УКУ брали участь у „літургійній спеціалізації”, зарахуються 7 предметів і 1 семінар, з яких будуть звільнені на ліценціатській програмі.
Складовою частиною ліценціатської програми є участь у всіх Богослужіннях, що служитимуться у каплиці корпусу Філософсько-богословського факультету УКУ в ті дні, коли вони матимуть навчання: священик та диякон у служінні, мирянин у співі чи прислуговування. Програма передбачає періодичне здійснення Богослужінь грецькою та церковнослов’янською мовою (не менше ніж один раз на місяць).
http://theological.ucu.edu.ua/licenciate-liturgical/
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»