УКУ співпрацюватиме з Опольським університетом Польщі
Вівторок, 31 травня 2011, 11:52 30 травня в УКУ відбулося підписання угоди про спільну співпрацю між Українським католицьким університетом та Богословським факультетом Опольського університету (Польща). «На сьогодні ми виділяємо три найважливіші напрямки співпраці між нашими університетами – спільні історичні дослідження, екуменічний діалог та розуміння літургій східного і західного обряду. З цього ми почнемо нашу співпрацю, – зазначив декан Богословського факультету Опольського університету, професор о. д-р Станіслав Рабей. – Таким чином, ми хотіли б відкрити нову сторінку у відносинах між Україною та Польщею».
30 травня в УКУ відбулось підписання угоди про спільну співпрацю між Українським католицьким університетом та Богословським факультетом Опольського університету (Польща).
«На сьогодні ми виділяємо три найважливіші напрямки співпраці між нашими університетами – спільні історичні дослідження, екуменічний діалог та розуміння літургій східного і західного обряду. З цього ми почнемо нашу співпрацю, – зазначив декан Богословського факультету Опольського університету, професор о. д-р Станіслав Рабей. – Таким чином, ми хотіли б відкрити нову сторінку у відносинах між Україною та Польщею».
За словами ректора Українського католицького університету о. д-ра Бориса Ґудзяка, угода між УКУ та Опольським університетом передбачає співпрацю у галузі освіти, наукових досліджень. «Це також взаємообмін професорами, викладачами, студентами та аспірантами, організація спільних магістерських досліджень, створення єдиного інформаційного простору», – сказав ректор УКУ.
З цього приводу Станіслав Рабей додав, що Опольський університет зацікавлений у обміні студентами з УКУ. «Ми також хочемо розробити докторську програму, адже вже маємо досвід співпраці із українськими докторами».
На думку декана богословського факультету, такий спільний проект дозволить вибудувати нові моделі єдності в Європі, а також нову модель українсько-польських відносин. «Нам треба говорити правду про складні періоди у нашій спільній історії, які сьогодні ще не розв’язані», – зазначив о. д-р Станіслав Рабей.
Хоча головний акцент у співпраці робитимуть на богослов’ї, обидві сторони не обмежаться лише вивченням теології: «Це має бути екуменічний діалог, адресований передусім до молодих людей. Тому програма передбачатиме вивчення історії, музики та літургіки. Для багатьох європейців Україна видається ще terra incognita – ми хотіли б відкрити нашу слов’янську близькість», – наголосив декан Богословського факультету Опольського університету.
Опольський університет співпрацює близько з 20 університетами, не лише у Європі. Підписання угоди з Українським католицький університетом – це перший крок у співпраці Опольського університету зі Східними партнерами.
Довідка:
Опольський університет створений 1994 року в результаті злиття двох навчальних закладів: Педагогічного інституту ім. Сілезьких повстанців (1950-1994) та Опольської філії Католицького університету в Любліні (ця філія існувала з 1981 року). Це спільнота студентів, вчених і адміністративних співробітників, які організовують навчальний процес, нараховує 20 тисяч осіб. В Опольському університеті читають лекції видатні польські та європейські вчені, митці та інтелектуали.
Опольський університет є науковим центром, що динамічно розвивається. Зараз тут діє вісім факультетів – філологічний, історії та педагогіки, богослов’я, факультет математики, фізики та інформаційних технологій, факультет природничих і технічних наук, факультет економіки, факультет права і адміністрації, факультет хімії.
Прес-служба УКУ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»