Українці Західної Європи взяли участь у традиційній прощі до Люрда
Понеділок, 19 жовтня 2020, 14:53 16 жовтня 2020 року відбулася традиційна проща українців, що проживають на території Західної Європи, до найбільшого паломницького центру Франції – Люрда. Незважаючи на пандемію COVID-19, паломники прибули до Люрда з різних куточків Франції та Іспанії, хоч і в значно меншій кількості.-
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Французький органіст привіз гуманітарну допомогу для України та своєю творчістю закликає до підтримки України
- Владика Гліб Лончина відвідав візантійську парафію Святого Іринея Ліонського
- Спільними зусиллями будувати Церкву закликали вірян єпархії Святого Володимира Великого у Парижі
16 жовтня першими прибули прочани з Парижа та Ліона, які впродовж дня також молилися на Божественних Літургіях, що їх провадили о. Любомир Филипчак для прочан з Парижа та о. Андрій Морквас для тих, хто прибув з Ліона.
Згодом, о 17:00, офіційно проща розпочалася Вечірнею у храмі Успіння Пресвятої Богородиці. «Сьогодні, як ніколи, люди потребують Божої допомоги, Божої опіки і великої довіри до Господа Бога, до Пресвятої Богородиці, щоб просити ласк і для себе, і водночас для цілої родини», – зазначив у своєму слові привітання адміністратор української церкви Успіння Пресвятої Богородиці в Люрді о. Михайло Романюк. Отець Михайло подякував прочанам за те, що не побоялися взяти участь у прощі в період пандемії.
О 21:00 українці Західної Європи взяли участь у процесії Вервиці у Марійському санктуарії Люрда, під час якої розважання та молитви також були зачитані українською мовою.
Другий день прощі розпочався з Утрені у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, після чого прочани мали можливість пройти Хресну дорогу.
О 14-й годині у храмі Святої Бернадетти прочани зібралися за спільну Божественну Літургію. На початку Літургії ректор санктуарію монсеньйор Олів’є Рібадо Дюма привітав паломників і зазначив, що санктуарій – це місце, що належить кожному і кожній, хто приїжджає до Люрда до Богородиці, яка сто шістдесят два роки тому дарувала Бернадетті, а через неї і всім нам свою усмішку.
Богослужіння очолив владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі. Разом з владикою співслужило тринадцять священників із Франції та Іспанії. Божественну Літургія супроводжував співом хор, що прибув з Валенсії (Іспанія).
Після богослужіння та спільної фотографії перед базилікою, о 17:30, перед українським відбувся Молебень до Богородиці. «Не падаймо духом, коли ми не відчуваємо радості і коли не знаходимо в собі радости! Не падаймо духом, бо ми її не можемо завжди мати! Але якщо будемо її шукати поза собою, у Бозі, у Святому Дусі, то це нам відкриє цілком інший світ. Ми тоді зуміємо радіти навіть посеред смутку, бо знову ж таки радість – це не веселість. Радість – це внутрішнє переконання, що Бог усім керує», – наголосив владика Гліб у проповіді під час Молебню.
О 21:00 прочани мали нагоду взяти участь у міжнародній процесії вервиці. Серед намірень вервиці було прохання про мир та спокій в Україні зокрема. А в кінці молитви єпископ Тарбу, що також брав участь у процесії, у своєму слові запевнив, що у молитвах у Люрді завжди пам’ятають і про Україну.
В останній день прощі о 8-й ранку у Гроті – місці, де Богородиця об’явилася дівчині Бернадетті, відбулася Божественна Літургія.
Богослужіння очолив владика Гліб Лончина, а співслужило з ним восьмеро священників із Франції та Іспанії. «Він (Господь) хоче навчити нас любити. Бо любити – це не те, що нам показують у фільмах, це не щось романтичне. Любити – це найважча річ на світі», – наголосив владика у проповіді, пояснюючи, чому любов Бога до людини не означає вислухання усіх прохань.
Врешті, після Літургії, адміністратор української церкви Успіння Пресвятої Богородиці в Люрді та генеральний вікарій єпархії Святого Володимира Великого в Парижі о. Михайло Романюк подякував прочанам за участь у спільній молитві: «Дорогі брати і сестри, ви від’їжджаєте, але залишаєтеся в наших молитвах і ваші намірення залишаються і у Пресвятої Богородиці, і у нашій церкві в Люрді. Нехай Бог благословить всіх вас, щоб ви поверталися додому у великій радості».
Проща відбувалася за дотриманням усіх необхідних карантинних заходів, запроваджених французьким урядом.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://ugcc.fr
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»