Українські переможці 2009 року на мистецькому конкурсі «Знаки життя» у Відні
Четвер, 30 липня 2009, 10:02 Імена трьох українців, були названі поміж переможцями на 2-му Міжнародному конкурсі образотворчого мистецтва засуджених і ув'язнених у Відні...
Імена трьох українців, були названі поміж переможцями на 2-му Міжнародному конкурсі образотворчого мистецтва засуджених і ув'язнених у Відні, Австрія. 1349 твори (28 з них – з України), авторів, що перебувають у місцях позбавлення волі, надійшли за посередництвом в’язничного католицького душпастирства 44 країн світу з усіх континентів. Авторів 70 праць, обраних міжнародним журі, буде незабаром відмічено преміями.
Роман Ралько – автор твору, що належить до десяти найкращих – виконав образ Христа складною технікою набивки шовковою ниткою. Степан Моцьо вирізьбив образ Богородиці «Неупиваєма Чаша»– другий фіналіст конкурсу. Акварельний пейзаж «На околиці села», виконаний Віталієм Мальцевим, вихованцем колонії для неповнолітніх, отримав спеціальне визнання журі. Про це 29 липня 2009 року під час прес-конференції в УНІАН повідомив диякон Костянтин Пантелей.
«Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви, у співпраці з Міжнародною Католицькою Комісією В’язничної Душпастирсської Опіки (ICCPPC) за сприянням соціально-виховної та соціально-психологічної служби Державного департаменту України з питань виконання покарань та Міністерства культури України, вперше прилучилася до організації Міжнародного конкурсу образотворчого мистецтва засуджених і ув'язнених, започаткованого ICCPPC» - сказав диякон.
Ініціатором цієї справи, за благословенням Святішого отця Венедикта XVI, від 2005 року став доктор Крістіан Кун – відомий правозахисник та нинішній президент ІССРРС. Понад двісті робіт Віденського конкурсу увійдуть до спеціального каталогу що готує Комісія. Протягом кількох наступних років праці фіналістів конкурсу будуть експонуватися у багатьох країнах світу, також в Україні. 2010 року виставка буде представлена у Бразилії з нагоди відкриття 12 –го Конгресу ООН з питань запобігання злочинності та кримінального правосуддя.
19 серпня у греко-католицькому храмі Св. Василія Великого у Києві буде відкрито Виставку робіт засуджених «Переображення Господньою Любов’ю». Мистецтво – є своєрідним способом важливого повідомлення, що в’язні бажають висловити модерному світу.
Департамент інформації УГКЦ
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»