Українські каноністи взяли участь у міжнародній конференції у Любліні
Середа, 08 червня 2011, 19:23 6 червня 2011 року у Люблінському католицькому університеті Івана Павла ІІ (ЛКУ) відбулася міжнародна наукова конференція на тему „Адміністративний процес у Церкві”. Організаторами цього заходу виступили: кафедра церковного публічного і конституційного права факультету права, канонічного права і адміністрації ЛКУ, Інститут канонічного права ЛКУ, Відділення правничих наук Наукового товариства ЛКУ, Товариство польських каноністів і Польська академія наук (віділення в Люблині). Участь у міжнародній конференції взяли каноністи зі Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Чехії, Словаччини, Польщі, України, Білорусі та каноністи, які виконують свої завдання при декастеріях Римської курії. Від Української Греко-Католицької Церкви участь у цьому міжнародному заході взяли о. Сергій Стесенко та Ростислав Гарбузюк, докторанти кафедри права Східних Католицьких Церков факультету права, канонічного права та адміністрації ЛКУ.
6 червня 2011 року у Люблинському католицькому університеті Івана Павла ІІ (ЛКУ) відбулася міжнародна наукова конференція на тему „Адміністративний процес у Церкві”. Організаторами цього заходу виступили: кафедра церковного публічного і конституційного права факультету права, канонічного права і адміністрації ЛКУ, Інститут канонічного права ЛКУ, Відділення правничих наук Наукового товариства ЛКУ, Товариство польських каноністів і Польська академія наук (віділення в Любліні). Участь у міжнародній конференції взяли каноністи зі Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Чехії, Словаччини, Польщі, України, Білорусі та каноністи, які виконують свої завдання при декастеріях Римської курії. Від Української Греко-Католицької Церкви участь у цьому міжнародному заході взяли о. Сергій Стесенко та Ростислав Гарбузюк, докторанти кафедри права Східних Католицьких Церков факультету права, канонічного права та адміністрації ЛКУ.
Конференція була досить насиченою, програма була поділена на три сесії, під час яких було виголошено сім доповідей та проведено багато дискусій-обговорень. Конференція розпочалася з офіційного відкриття, яке здійснили консультор Папської ради у справах інтерпретації правових текстів, в минулому багаторічний її член, о. проф. д-р габ. Йосиф Круковський; віце-декан факультету права, канонічного права і адміністрації ЛКУ, о. проф. д-р габ. Петро Станіш; керівник віділення Польської академії наук у Любліні, проф. д-р габ. Тома Трояновський.
Першу сесію, на якій було заслухано дві доповіді провадив о. проф. д-р габ. Йосиф Кшивда, директор Інституту канонічного права Папського університету Івана Павла ІІ в Кракові. Першу доповідь на тему „Основи загальної адміністративної процедури в Кодексі канонічного права 1983” виголосив керівник кафедри церковного публічного та конституційного права ЛКУ – о. др габ. Мирослав Сітаж, проф. ЛКУ. Другу доповідь „Процедура поєднання з метою запобігання виникнення адміністративного спору” виголосив о. Йосиф Круковський, проф. ЛКУ та Університету Кардинала Стефана Вишинського в Варшаві (УКСВ).
Другу сесію, під час якої також було виголошено дві доповіді, провадив о. проф. д-р габ. Едвард Ґурецький (Папський богословський факультет у Вроцлаві та богословський факультет в Оломоуці, Чехія). Першу доповідь на тему „Мотиви ієрархічного рекурсу до конгрегацій Римської курії” виголосив о. д-р Йосиф Марчін (Митрополичий суд в Кошицях, Словаччина). Другу доповідь на тему „Наслідки ієрархічного рекурсу” виголосив о. д-р Збіґнев Яворський (ЛКУ).
Третю сесію, яка охоплювала вже три доповіді, провадив декан факультету канонічного права (УКСВ), о. проф. д-р габ. Йосиф Вруценський. Першу доповідь на тему „Рекурс до Найвищого Трибуналу Апостольської Сиґнатури з огляду на нелегальність адміністративного акту” виголосив адвокат Римської роти, єпископ Артур Мізінській. Другу доповідь на тему „Рекурс щодо відшкодування з огляду на нелегальність адміністративного акту” виголосив о. д-р габ. Петро Маєр, проф. Папського університету Івана Павла ІІ в Кракові. Заключну доповідь на тему „Адміністративні процедури в Кодексі канонів Східних Церков” виголосив директор Інституту канонічного права ЛКУ та керівник кафедри права Східних Католицьких Церков ЛКУ, о. д-р габ. Лешек Адамовіч, проф. ЛКУ.
На завершення конференції організатори висловили подяку всім учасникам за чисельну присутність і активність під час обговорень.
Інформацію подав о. Сергій Стесенко
ОСТАННІ НОВИНИ
«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня
«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...
- Глава УГКЦ у 158-й день війни: «Нехай Господь прийме з уст нашої Церкви псалми та моління за всіх тих, які особливо просять нашої молитви»
- «Сила, яка походить із вірності Христові, є стержнем, який ніхто не може зламати», – Блаженніший Святослав
- Глава УГКЦ у 157-й день війни: «В ім’я Боже ми засуджуємо звірства в Оленівці і світ повинен це засудити як особливий вияв дикості й жорстокості»
- «Боже, почуй наш плач і поспіши нам на допомогу і порятунок!», – Глава УГКЦ у 156-й день війни
- «Бог йому дав серце і душу українського народу»: відбулася щорічна проща до Прилбичів з нагоди уродин митрополита Андрея Шептицького
- Глава УГКЦ: «Я горджуся українськими патріотами, які без найменшої краплі ненависті готові захищати своє»
- Блаженніший Святослав закликав українську молодь скласти присягу на вірність Христові
- Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»
- Блаженніший Святослав у День державності України: «Наша Держава – це для нас питання життя або смерті»
- Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»
- Глава УГКЦ у 153-й день війни: «Принесімо наш біль перед Боже обличчя і будьмо певні, що Він нас вислухає»
- Глава УГКЦ у 152-й день війни: «Помолімся молитву заступництва за наших воїнів»
- «Віруюча людина не може бути байдужою, коли бачить страждання іншої людини», – владика Богдан Дзюрах
- «Серед нашого страждання творімо простір для прояву Божої всемогутності», – Глава УГКЦ у 6-ту неділю після П’ятдесятниці
- Глава УГКЦ у 151-й день війни: «Російське віроломство ми перемагаємо силою любові до нашої Батьківщини»