АКТУАЛЬНО

«Український народ давно очікував на цю духовну подію», – Глава УГКЦ про посвяту України та росії Непорочному серцю Марії

Середа, 16 березня 2022, 14:10
15 березня пресслужба Святого Престолу повідомила, що 25 березня Святіший Отець Франциск у соборі Святого Петра у Ватикані здійснить акт посвяти росії та України Непорочному серцю Марії.

«Серед лихоліття кривавої війни в Україні ми отримали цю звістку з Апостольської столиці з великою надією», – прокоментував Блаженніший Святослав у ноті свого Секретаріату в Римі на адресу ватиканістів.

«Український народ віддавна очікував на цю духовну подію. Українські католики від початку російської агресії у 2014 році просили здійснити цей акт як необхідну умову запобігти розгортанню війни та всіх небезпек, що надходять з росії». Глава УГКЦ також повідомив, що під час зустрічей зі Святішим Отцем він передавав йому це прохання християн України. «З початком повномасштабної війни наші вірні з різних куточків світу зверталися з проханням здійснити слова Пресвятої Богородиці у Фатімі», – наголосив Блаженніший Святослав.

«Ми вдячні Святішому Отцеві за те, що насамперед відгукнувся на заклик Марії, проголошений під час об’явлення 13 липня 1917 року у Фатімі, а також на прохання своїх дітей захистити Україну та зупинити "помилки росії, яка пропагує війну та переслідування Церкви". Сьогодні ми є свідками здійснення слів Богородиці, яка сказала: "Праведники будуть переслідувані, Святіший Отець страждатиме, багато народів будуть зруйновані"».

«Поручаємо Непорочному серцю Марії всі наші страждання та надії на мир в нашій багатостраждальній країні», – додав Глава УГКЦ.

Читайте також: «25 березня Папа Франциск посвятить росію та Україну Непорочному серцю Марії»

Посвята України Богородиці є давньою християнською традицією. Свого часу князь Ярослав Мудрий віддав народ Київської Русі під опіку Пресвятої Богородиці. Відновив цю посвяту в Зарваниці 1995 року світлої пам’яті Мирослав Іван кардинал Любачівський. Акт посвяти України під покров Пресвятої Богородиці відбувся в неділю, 6 квітня 2014 року, в усіх храмах УГКЦ в Україні і за кордоном. 23 жовтня 2016 року Блаженніший Святослав посвятив Україну Непорочному серцю Марії у Фатімі.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі

ОСТАННІ НОВИНИ
ПУБЛІКАЦІЇ

«В Україні відбувається злочин проти людства», – Глава УГКЦ в ексклюзивному інтерв’ю для італійського видання «Il Foglio»27 липня

«Хтось каже, що в Україні має місце конфлікт, західні ЗМІ говорять про російсько-український конфлікт. Ні, в Україні немає жодного...

МЕДІА
Prev Next